Medailová naděje pohasla. Cyklokrosařka Czeczinkarová dojela patnáctá

ČTK ČTK
3. 2. 2019 12:26
Cyklokrosařka Jana Czeczinkarová dojela mezi ženami do 23 let na mistrovství světa v dánském Bogense patnáctá. Závod ovládly Nizozemky, nejrychlejší z nich byla v závěru Inge van der Heijdenová.
Jana Czeczinkarová
Jana Czeczinkarová | Foto: Dalibor Sosna

Jednadvacetiletá Czeczinkarová, která byla jednou z největších medailových nadějí české výpravy, měla dobrý start a objevila se v čele. Pak se ale začala propadat, jezdila až ve druhé desítce a zdálo se, že cenný kov je v nedohlednu.

V posledním ze šesti okruhů jí svitla naděje, když se na vedoucí desetičlennou skupinku dotáhla, jenže vzápětí chybovala a jakékoliv šance na úspěch se rozplynuly. Do cíle dorazila 40 sekund za vítězkou.

"Start se mi povedl, ale ve druhém kole jsem si to nechala trochu poodjet a začala jsem dělat chyby. Hlavně ve výbězích mi to moc nešlo a v těch točkách jsem nebyla moc průbojná," uvedla ke svému výkonu očividně zklamaná Czeczinkarová.

"Jak jsem si je tam pak dotáhla, tak jsem za zatáčkou zabrala, udělala hodiny a byla jsem zase na zemi," mrzelo Czeczinkarovou.

Devatenáctiletá novopečená šampionka Van der Heijdenová měla v posledních metrech nejvíce sil a nechala za sebou krajanky Fleur Nagengastovou a hlavní favoritku Ceylin del Carmen Alvaradovou, obhájkyni loňského stříbra.

"Bylo to těsné až do konce a všechny jsme si byly nablízku. Občas se tam sice utvořil nějaký odstup, ale o chvilku později se to zase sjelo dohromady, takže to byl až do konce vzrušující závod," konstatovala Van der Heijdenová.

Stejné trio obsadilo pódium rovněž na listopadovém mistrovství Evropy v nizozemském Rosmalenu. "Na evropském šampionátu to bylo sice stejné složení trojice na pódiu, ale ty pozice byly tentokrát jiné. A já jsem za to šťastná," řekla Van der Heijdenová, na ME druhá za Alvaradovou.

Šampionát zakončí závod elitní mužské kategorie, který začne v 15 hodin. Na startu bude i trio Čechů Michael Boroš, Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bogense (Dánsko):

Ženy do 23 let (15,75 km): 1. Van der Heijdenová 42:09, 2. Nagengastová -3, 3. Alvaradová(všechny Niz.) -8, 4. Persicová (It.), 5. Kayová (Brit.) obě -9, 6. Pieterseová (Niz.) všechny -9, …15. Czeczinkarová -40, 34. Bajgerová -3:29, 35. Janů -3:41, 37. Ungermanová (všechny ČR) -3:57.

15:00 muži elite.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy