reklama
 
 

Medailová naděje pohasla. Cyklokrosařka Czeczinkarová dojela patnáctá

3. 2. 2019 12:26
Cyklokrosařka Jana Czeczinkarová dojela mezi ženami do 23 let na mistrovství světa v dánském Bogense patnáctá. Závod ovládly Nizozemky, nejrychlejší z nich byla v závěru Inge van der Heijdenová.

Jednadvacetiletá Czeczinkarová, která byla jednou z největších medailových nadějí české výpravy, měla dobrý start a objevila se v čele. Pak se ale začala propadat, jezdila až ve druhé desítce a zdálo se, že cenný kov je v nedohlednu.

V posledním ze šesti okruhů jí svitla naděje, když se na vedoucí desetičlennou skupinku dotáhla, jenže vzápětí chybovala a jakékoliv šance na úspěch se rozplynuly. Do cíle dorazila 40 sekund za vítězkou.

"Start se mi povedl, ale ve druhém kole jsem si to nechala trochu poodjet a začala jsem dělat chyby. Hlavně ve výbězích mi to moc nešlo a v těch točkách jsem nebyla moc průbojná," uvedla ke svému výkonu očividně zklamaná Czeczinkarová.

"Jak jsem si je tam pak dotáhla, tak jsem za zatáčkou zabrala, udělala hodiny a byla jsem zase na zemi," mrzelo Czeczinkarovou.

Devatenáctiletá novopečená šampionka Van der Heijdenová měla v posledních metrech nejvíce sil a nechala za sebou krajanky Fleur Nagengastovou a hlavní favoritku Ceylin del Carmen Alvaradovou, obhájkyni loňského stříbra.

"Bylo to těsné až do konce a všechny jsme si byly nablízku. Občas se tam sice utvořil nějaký odstup, ale o chvilku později se to zase sjelo dohromady, takže to byl až do konce vzrušující závod," konstatovala Van der Heijdenová.

Stejné trio obsadilo pódium rovněž na listopadovém mistrovství Evropy v nizozemském Rosmalenu. "Na evropském šampionátu to bylo sice stejné složení trojice na pódiu, ale ty pozice byly tentokrát jiné. A já jsem za to šťastná," řekla Van der Heijdenová, na ME druhá za Alvaradovou.

Šampionát zakončí závod elitní mužské kategorie, který začne v 15 hodin. Na startu bude i trio Čechů Michael Boroš, Jan Nesvadba a Tomáš Paprstka.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bogense (Dánsko):

Ženy do 23 let (15,75 km): 1. Van der Heijdenová 42:09, 2. Nagengastová -3, 3. Alvaradová(všechny Niz.) -8, 4. Persicová (It.), 5. Kayová (Brit.) obě -9, 6. Pieterseová (Niz.) všechny -9, …15. Czeczinkarová -40, 34. Bajgerová -3:29, 35. Janů -3:41, 37. Ungermanová (všechny ČR) -3:57.

15:00 muži elite.

autor: ČTK | 3. 2. 2019 12:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama