Cyklistické ME se ruší. V Nice se bojí dalšího teroristického útoku

ČTK ČTK
5. 8. 2016 22:05
Mistrovství Evropy v silniční cyklistice se po červencovém teroristickém útoku v Nice neuskuteční. Šampionát, který měl být poprvé v historii otevřen vedle juniorů a jezdců do 23 let i pro elitní kategorii, nebude podle starosty města Philippa Pradala z bezpečnostních důvodů možné uspořádat. Evropský šampionát byl naplánován od 14. do 18. září a o účasti uvažoval i elitní český profesionál Roman Kreuziger. V jihofrancouzském Nice zahynulo při oslavách dne dobytí Bastily 84 lidí, poté co jednatřicetiletý tuniský atentátník vjel nákladním vozem do davu na promenádě. Stovky dalších při útoku zranil.
O účasti uvažol i Roman Kreuziger
O účasti uvažol i Roman Kreuziger | Foto: Markéta Navrátilová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy