Cyklista Vakoč vybojoval v Grand Prix Valonska druhé místo

ČTK ČTK
14. 9. 2016 17:56
Petr Vakoč vybojoval druhé místo v cyklistickém závodě Grand Prix Valonska. Na trati dlouhé 205,5 kilometru těsně podlehl jen Tonymu Gallopinovi z Francie, jenž si dojel pro premiérové vítězství v sezoně, přestože ho Vakoč v závěrečné rovince opět dotáhl.
Petr Vakoč.
Petr Vakoč. | Foto: ČTK

Namur - Český cyklista Petr Vakoč vybojoval druhé místo v jednorázovém závodě Grand Prix Valonska. Jezdec stáje Etixx-Quick-Step, který ještě v neděli startoval v Kanadě, se dokázal výborně vyrovnat s náročným cestováním i časovým posunem a na trati dlouhé 205,5 kilometru těsně podlehl jen Tonymu Gallopinovi z Francie.

Vakoč minulý týden v zámoří absolvoval oba závody World Tour v Québecu a Montrealu, ve Velké ceně Québecu obsadil deváté místo. I přes náročný návrat do Evropy dnes ale zvládl útočit a držel se ve skupině uprchlíků. V posledním stoupání na Citadelle de Namur nezachytil kilometr před cílem nástup Gallopina, jenž si dojel pro premiérové vítězství v sezoně, přestože ho Vakoč v závěrečné rovince opět dotáhl.

"Jsem hrozně zklamaný, protože šance vyhrát tu byla. Grand Prix Valonska je závod, který mám rád, sedí mi a doufal jsem ve vítězství," uvedl čtyřiadvacetiletý Vakoč na týmovém webu. "Když Tony zaútočil, byl jsem trochu zavřený a nemohl jsem hned zareagovat. Jakmile jsem ale našel skulinu, vyrazil jsem za ním a dostihl ho, ale na cílové čáře jsem se před něj už nedostal," popsal dramatický finiš.

Cyklistický jednorázový závod Grand Prix Valonska (205,5 km):

1. Gallopin (Fr.) 5:06:17, 2. Vakoč (ČR) stejný čas, 3. Baugnies (Belg.), 4. Duijn (Niz.), 5. Edet (Fr.) všichni -1, 6. Benoot (Belg.) -4.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy