Cyklista přišel na to, jak si odpočinout od koronaviru. Stačí ujet 365 km

ČTK ČTK
20. 3. 2020 11:41
Zatímco řada cyklistů je kvůli opatřením proti šíření koronaviru odkázána na domácí trénink na trenažéru, Belgičan Oliver Naesen si dopřál pořádnou jízdu. Čtyřnásobný účastník Tour de France objel se svým tréninkovým parťákem Maximem Pirardem 365 kilometrů napříč Flandry.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

"Fakt jsem to potřeboval. Když se díváte do mobilu nebo sledujete televizi, všude slyšíte jen o koronaviru. Není to nic pěkného," řekl belgické stanici Sporza devětadvacetiletý člen elitní francouzské stáje AG2R La Mondiale.

Cyklisté přišli kvůli pandemii koronaviru o řadu významných závodů a stejně jako další sportovci netuší, kdy se sezona znovu rozběhne.

Závodní volno si Naesen rozhodl vynahradit celodenní jízdou, kterou s Pirardem zahájili ještě za tmy v půl šesté ráno. "Jeli jsme dvanáct hodin a pauzírovali asi 40 minut. Byli jsme třikrát v pekárně a dali si koblihy. Jeli jsme zvolna, povídali si a nezrychlovali," uvedl k dlouhé jízdě, kterou absolvovali průměrnou rychlostí 30,4 km/h.

Pochvaloval si, že se mu pak výborně spalo. "Spal jsem jako dudek. Dokonce jsem usnul na gauči. Byla to báječná noc," řekl přední belgický klasikář, který o své oblíbené jarní jednodenní závody přišel. "Nebylo to nic šíleného. Volná jízda na vyčištění hlavy. Svým rodičům bych to nedoporučoval, ale ostatní cyklisté to rozhodně mohou vyzkoušet. Teď je každý den jako neděle a je třeba se zabavit," prohlásil belgický šampion v silničním závodě z roku 2017.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy