Čtvrtou etapu Vuelty vyhrál debutant Calmejane, lídrem je Atapuma. König drží osmou příčku

23. 8. 2016 18:14
Leopold König dojel ve skupině favoritů na šestadvacátém místě. Novým lídrem je Kolumbijec Darwin Atapuma.
Leopold König
Leopold König | Foto: Oficiální web Team Sky

San Andrés de Teixido - Čtvrtou etapu Vuelty vyhrál debutant na Grand Tour Lilian Calmejane z Francie a zaznamenal první vítězství v profesionální kariéře. Český cyklista Zdeněk Štybar dojel po úniku šestnáctý, Leopold König ve skupině favoritů šestadvacátý. Novým lídrem je Kolumbijec Darwin Atapuma.

Třiadvacetiletý Calmejane byl členem dvacetičlenné skupiny uprchlíků, do níž patřil i Štybar a jež si vypracovala více než pětiminutový náskok na peloton. Člen týmu Direct Energie se odpoutal od kolegů z úniku v závěrečném stoupání, v kterém se skupina roztrhala.

Atapuma dojel po 163,5 km druhý ve dvojici s Američanem Benjaminem Kingem s odstupem 15 sekund na vítěze. Štybar zaostal o 1:35 minuty, König dokončil etapu společně s lídrem svého týmu Sky Chrisem Froomem, Španělem Albertem Contadorem či Kolumbijcem Nairem Quintanou se ztrátou 2:06.

Český vrchař si díky tomu udržel osmé místo v průběžném pořadí se ztrátou 1:13 na Atapumu. Nový držitel červeného trikotu vede o 29 sekund před Španělem Alejandrem Valverdem, vítěz Tour de France Froome je třetí o další čtyři sekundy zpět.

Cyklistický závod Vuelta - 4. etapa Betanzos - San Andrés de Teixido (163,5 km):

1. Calmejane (Fr./Direct Energie) 4:05:19, 2. Atapuma (Kol./BMC), 3. King (USA/Cannondale) oba -15, 4. Zejc (Kaz./Astana) -19, 5. Haas (Austr./Dimension Data) -23, 6. Battaglin (It./LottoNL) -24, 7. Rolland (Fr./Cannondale) -33, 8. Haga (USA/Giant) -37, 9. Roson (Šp./Caja Rural) -40, 10. Benedetti (It./BORA) -42, ...16. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -1:35, 26. König (ČR/Sky) -2:06.

Průběžné pořadí: 1. Atapuma 13:23:10, 2. Valverde (Šp./Movistar) -29, 3. Froome (Brit./Sky) -33, 4. Chaves (Kol./Orica), 5. Quintana (Kol./Movistar) oba -39, 6. S. Sánchez (Šp./BMC) -1:08, 7. Fernández (Šp./Movistar) -1:11, 8. König -1:13, 9. Kennaugh (Brit./Sky) -1:15, 10. Brambilla (It./Etixx-Quick-Step) -1:23, ...67. Štybar -12:08.