Cink dva dny před koncem odstoupil z letošní Tour

Sport ČTK Sport, ČTK
21. 7. 2017 14:08
Ondřej Cink kvůli bolesti v levém kolenu nedokončí svůj premiérový ročník Tour de France. Dnes to oznámila Cinkova stáj Bahrajn-Merida.
Ondřej Cink
Ondřej Cink | Foto: Reuters

Embrun - Český cyklista Ondřej Cink odstoupil kvůli problémům s kolenem zkraje 19. etapy z Tour de France. Při své premiérové Grand Tour mu chybělo do cíle přes 300 kilometrů. Po 18. etapě z jednadvaceti byl šestadvacetiletý jezdec na 66. příčce celkového pořadí.

Cink, který v silničním profipelotonu působí od této sezony po přestupu z horských kol, byl v průběhu závodu vidět. Ve středeční 17. etapě se blýskl 17. místem. Dosáhl na něj i přesto, že ho delší dobu sužovaly potíže s kolenem.

"Ondřej byl bohužel nucen závod vzdát kvůli bolesti v levém kolenu," potvrdila na Twitteru jeho stáj Bahrajn-Merida.

Na bolesti si Cink začal stěžovat už v sobotu po 14. etapě. "Jel jsem na špici a zničehonic mě začalo koleno bolet. Jel jsem do auta k našemu doktorovi, nastříkal mi do něj nějaký led. Ale asi na 130. kilometru mě v něm začalo píchat a měl jsem problémy dojet do cíle," popsal pro Českou televizi.

Na Cinka se při splnění velkého snu o účasti na "Staré dámě" usmálo štěstí s přispěním smůly kolegů z týmu. Kvůli jejich zdravotním problémům se dostal do finální sestavy.

V pelotonu, který míří do cíle v Paříži, tak z českých závodníků zbývají už jen Roman Kreuziger se Zdeňkem Štybarem.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy