Cink a Čábelická obhájili v Harrachově domácí tituly v cross country

ČTK ČTK
21. 8. 2021 17:19
Olympionici Ondřej Cink a Jitka Čábelická splnili na mistrovství republiky horských kol v Harrachově roli favoritů a obhájili loňské tituly. Cink triumfoval na národním šampionátu v cross country popáté v kariéře, Čábelická počtvrté za sebou.
Ondřej Cink
Ondřej Cink | Foto: Luboš Vácha

Třicetiletý Cink si dnešním vítězstvím alespoň částečně spravil chuť po dvou posledních nevydařených závodech. Na olympijských hrách ho v boji o medaili zastavil defekt, minulý týden byl v rychlém závodu na mistrovství Evropy v Novém Sadu dvacátý.

Druhý muž průběžného pořadí Světového poháru si dojel pro domácí titul s náskokem 50 sekund před Markem Rauchfussem. Třetí skončil s odstupem 1:20 minuty Jan Vastl.

Dvaadvacátá žena olympijského závodu v Tokiu Čábelická vyhrála o 14 sekund před Terezou Tvarůžkovou. Jana Czeczinkarová, která byla na ME jedenáctá, dojela třetí s téměř pětiminutovým odstupem.

Čábelická kraluje domácím šampionátům nepřetržitě od roku 2018, kdy ještě pod dívčím jménem Škarnitzlová poprvé triumfovala v jiném krkonošském středisku Peci pod Sněžkou. Jednatřicetiletá česká reprezentantka získala v Harrachově double, neboť ve čtvrtek ovládla premiérový mistrovský závod v short tracku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy