Cink a Čábelická obhájili v Harrachově domácí tituly v cross country

21. 8. 2021 17:19
Olympionici Ondřej Cink a Jitka Čábelická splnili na mistrovství republiky horských kol v Harrachově roli favoritů a obhájili loňské tituly. Cink triumfoval na národním šampionátu v cross country popáté v kariéře, Čábelická počtvrté za sebou.
Ondřej Cink
Ondřej Cink | Foto: Luboš Vácha

Třicetiletý Cink si dnešním vítězstvím alespoň částečně spravil chuť po dvou posledních nevydařených závodech. Na olympijských hrách ho v boji o medaili zastavil defekt, minulý týden byl v rychlém závodu na mistrovství Evropy v Novém Sadu dvacátý.

Druhý muž průběžného pořadí Světového poháru si dojel pro domácí titul s náskokem 50 sekund před Markem Rauchfussem. Třetí skončil s odstupem 1:20 minuty Jan Vastl.

Dvaadvacátá žena olympijského závodu v Tokiu Čábelická vyhrála o 14 sekund před Terezou Tvarůžkovou. Jana Czeczinkarová, která byla na ME jedenáctá, dojela třetí s téměř pětiminutovým odstupem.

Čábelická kraluje domácím šampionátům nepřetržitě od roku 2018, kdy ještě pod dívčím jménem Škarnitzlová poprvé triumfovala v jiném krkonošském středisku Peci pod Sněžkou. Jednatřicetiletá česká reprezentantka získala v Harrachově double, neboť ve čtvrtek ovládla premiérový mistrovský závod v short tracku.