Čeští dráhoví cyklisté obsadili na paralympiádě skvělé páté místo

Veronika Macková
12. 9. 2016 8:16
Dráhoví cyklisté Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar a Jiří Bouška se na paralympiádě prosadili mezi absolutní světovou špičkou.
Závod ve smíšené kategorii C1-5 v týmovém sprintu na 750 metrů vyhráli britští dráhoví cyklisté ve světovém rekordu | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Paralympionici Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar a Jiří Bouška vybojovali v týmovém sprintu na paralympijských hrách v Rio de Janeiru výborné páté místo. Předvedli tak svůj nejlepší výsledek od Her v Londýně a zařadili se mezi elitní skupinu pěti nejlepších týmů světa. Závod vyhráli Britové v novém světovém rekordu.

Mezi nejlepší se prosadil i stolní tenista Jiří Suchánek, který ve čtvrtfinále porazil Slováka Jána Riapoše, paralympijského vítěze z roku 2012. V semifinále pak ovšem prohrál s Fabienem Lamiraultem z Francie 1:3.

Z českých sportovců byly v akci i plavkyně Vendula Dušková a Anežka Floriánková, v závodě na 100 metrů volným způsobem v kategorii S8 ale nepostoupily z rozplaveb. V závěrečném pořadí skončila Dušková dvanáctá, Floriánková třináctá.

Neuspěla ani dvojice Markéta Sidková a Václav Košťál, kteří z předposledního místa prošli do osmifinále v soutěži týmového mixu v reflexním luku. Mezi nejlepšími šestnácti ale narazili na pozdějšího vítěze Čínu, s níž prohráli jasně 0:6.

před 14 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.