Čeští dráhoví cyklisté obsadili na paralympiádě skvělé páté místo

Veronika Macková
12. 9. 2016 8:16
Dráhoví cyklisté Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar a Jiří Bouška se na paralympiádě prosadili mezi absolutní světovou špičkou.
Závod ve smíšené kategorii C1-5 v týmovém sprintu na 750 metrů vyhráli britští dráhoví cyklisté ve světovém rekordu
Závod ve smíšené kategorii C1-5 v týmovém sprintu na 750 metrů vyhráli britští dráhoví cyklisté ve světovém rekordu | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Paralympionici Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar a Jiří Bouška vybojovali v týmovém sprintu na paralympijských hrách v Rio de Janeiru výborné páté místo. Předvedli tak svůj nejlepší výsledek od Her v Londýně a zařadili se mezi elitní skupinu pěti nejlepších týmů světa. Závod vyhráli Britové v novém světovém rekordu.

Mezi nejlepší se prosadil i stolní tenista Jiří Suchánek, který ve čtvrtfinále porazil Slováka Jána Riapoše, paralympijského vítěze z roku 2012. V semifinále pak ovšem prohrál s Fabienem Lamiraultem z Francie 1:3.

Z českých sportovců byly v akci i plavkyně Vendula Dušková a Anežka Floriánková, v závodě na 100 metrů volným způsobem v kategorii S8 ale nepostoupily z rozplaveb. V závěrečném pořadí skončila Dušková dvanáctá, Floriánková třináctá.

Neuspěla ani dvojice Markéta Sidková a Václav Košťál, kteří z předposledního místa prošli do osmifinále v soutěži týmového mixu v reflexním luku. Mezi nejlepšími šestnácti ale narazili na pozdějšího vítěze Čínu, s níž prohráli jasně 0:6.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy