Čeští dráhoví cyklisté obsadili na paralympiádě skvělé páté místo

Veronika Macková
12. 9. 2016 8:16
Dráhoví cyklisté Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar a Jiří Bouška se na paralympiádě prosadili mezi absolutní světovou špičkou.
Závod ve smíšené kategorii C1-5 v týmovém sprintu na 750 metrů vyhráli britští dráhoví cyklisté ve světovém rekordu | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Paralympionici Ivo Koblasa, Tomáš Kajnar a Jiří Bouška vybojovali v týmovém sprintu na paralympijských hrách v Rio de Janeiru výborné páté místo. Předvedli tak svůj nejlepší výsledek od Her v Londýně a zařadili se mezi elitní skupinu pěti nejlepších týmů světa. Závod vyhráli Britové v novém světovém rekordu.

Mezi nejlepší se prosadil i stolní tenista Jiří Suchánek, který ve čtvrtfinále porazil Slováka Jána Riapoše, paralympijského vítěze z roku 2012. V semifinále pak ovšem prohrál s Fabienem Lamiraultem z Francie 1:3.

Z českých sportovců byly v akci i plavkyně Vendula Dušková a Anežka Floriánková, v závodě na 100 metrů volným způsobem v kategorii S8 ale nepostoupily z rozplaveb. V závěrečném pořadí skončila Dušková dvanáctá, Floriánková třináctá.

Neuspěla ani dvojice Markéta Sidková a Václav Košťál, kteří z předposledního místa prošli do osmifinále v soutěži týmového mixu v reflexním luku. Mezi nejlepšími šestnácti ale narazili na pozdějšího vítěze Čínu, s níž prohráli jasně 0:6.