Češi ve World Tour měnili barvy. Kreuziger povede mladé, biker Cink se bude učit od žraloka Nibaliho

Petr Havlíček
18. 11. 2016 6:23
Elitní cyklisté se pomalu probouzí po dovolené a začínají přípravu na následující sezonu, která odstartuje tradičně v lednu. Výjimkou nejsou ani čeští zástupci v barvách týmů World Tour. Někteří z nich navíc trénují o to pilněji, jelikož za sebou mají přestup. Podívejte se v přehledu na to, v jakých stájích budou silničáři v roce 2017 jezdit.
OH 216, časovka M: Leopold König
OH 216, časovka M: Leopold König | Foto: ČTK

König se vrací domů

Největší zbraní z českých jezdců by měl být vrchař Leopold König, který v úterý oslaví devětadvacáté narozeniny. Po dvou letech sbírání zkušeností ve stáji Sky si vybral návrat do německé Bory, jež ho ještě pod názvem NetApp vyslala do světové elity. Nalezl ovšem úplně jinou formaci, než když ji opouštěl. Snad se v jejím dresu vyhne zdravotním problémům, které ho trápily v první polovině roku 2016. 

O stavu českého cyklisty dlouho nebyly přesné informace. Společně se Španělem Landou měl táhnout Sky na Giru, kvůli kostní modřině v koleni ovšem na startu chyběl. Objevil se až na olympijských hrách, kde silniční závod nedokončil a v časovce obsadil jedenáctou příčku. 

Opravdovou formu pak König ukázal až na Vueltě, kde dlouho atakoval přední příčky. O kvalitní umístění ovšem přišel po taktické chybě v jedné z etap a nakonec španělský třítýdenní závod dojel na devětadvacáté pozici. 

V Boře by měl prodat cyklistickou vysokou školu ze Sky a stát se lídrem na Tour de France.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy