Češi ve World Tour měnili barvy. Kreuziger povede mladé, biker Cink se bude učit od žraloka Nibaliho

Petr Havlíček
18. 11. 2016 6:23
Elitní cyklisté se pomalu probouzí po dovolené a začínají přípravu na následující sezonu, která odstartuje tradičně v lednu. Výjimkou nejsou ani čeští zástupci v barvách týmů World Tour. Někteří z nich navíc trénují o to pilněji, jelikož za sebou mají přestup. Podívejte se v přehledu na to, v jakých stájích budou silničáři v roce 2017 jezdit.
OH 216, časovka M: Leopold König
OH 216, časovka M: Leopold König | Foto: ČTK

König se vrací domů

Největší zbraní z českých jezdců by měl být vrchař Leopold König, který v úterý oslaví devětadvacáté narozeniny. Po dvou letech sbírání zkušeností ve stáji Sky si vybral návrat do německé Bory, jež ho ještě pod názvem NetApp vyslala do světové elity. Nalezl ovšem úplně jinou formaci, než když ji opouštěl. Snad se v jejím dresu vyhne zdravotním problémům, které ho trápily v první polovině roku 2016. 

O stavu českého cyklisty dlouho nebyly přesné informace. Společně se Španělem Landou měl táhnout Sky na Giru, kvůli kostní modřině v koleni ovšem na startu chyběl. Objevil se až na olympijských hrách, kde silniční závod nedokončil a v časovce obsadil jedenáctou příčku. 

Opravdovou formu pak König ukázal až na Vueltě, kde dlouho atakoval přední příčky. O kvalitní umístění ovšem přišel po taktické chybě v jedné z etap a nakonec španělský třítýdenní závod dojel na devětadvacáté pozici. 

V Boře by měl prodat cyklistickou vysokou školu ze Sky a stát se lídrem na Tour de France.

 

Právě se děje

Další zprávy