Bývalý Armstrongův lékař se za svědectví dočkal snížení trestu

ČTK ČTK
27. 10. 2018 13:27
Luis García del Moral, jenž dlouhá léta spolupracoval s Lancem Armstrongem svědčil proti bývalému manažerovi týmu US Postal Johanu Bruyneelovi, jehož distanc byl zvýšen na doživotní.
Bývalý lékař Lance Armstronga (na snímku) se dočkal snížení trestu kvůli dopingu.
Bývalý lékař Lance Armstronga (na snímku) se dočkal snížení trestu kvůli dopingu. | Foto: Reuters

Colorado Springs - Americká antidopingová agentura (USADA) zrušila doživotní zákaz působení v cyklistice lékaři Luisi Garcíovi del Moralovi, jenž dlouhá léta spolupracoval s Lancem Armstrongem. Španělskému lékaři pomohlo jeho svědectví proti bývalému manažerovi Armstrongova týmu Johanu Bruyneelovi, jemuž byl naopak distanc zvýšen na doživotí.

Del Moral byl lékařem ve stáji US Postal (později Discovery Channel), v níž Armstrong získal v letech 1999-2005 sedm titulů na Tour de France. V roce 2012 po vyšetřování dopingu v týmu Del Moralovi USADA doživotně zakázala působit v cyklistice, sám Armstrong o všechny tituly přišel a také on dostal doživotní distanc.

Del Moral v roce 2016 souhlasil s tím, že poskytne svědectví proti Bruyneelovi, svému lékařskému kolegovi Pedru Celayovi a masérovi Josému Martímu. Všem tento týden Arbitrážní soud pro sport v Lausanne (CAS) tresty prodloužil - Bruyneelovi a Celayovi na doživotí a Martímu z osmi na patnáct let.

"Luis García del Moral s okamžitou platností přestává být jakkoli potrestán," uvedla USADA v tiskovém prohlášení. "Jeho svědectví shledal arbitrážní panel jako důvěryhodné, pravdivé a užitečné. Tyto informace doslova zlomily panu Bryneelovi vaz," dodala Americká antidopingová agentura.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, dva řidiči jsou těžce zranění

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci na pondělí dálnici D1 za Prahou. Řidiči více než dvě hodiny neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět. Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému. Po 5:30 byl na dálnici provoz obnoven, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda se stala kolem 3:00 na 12,5. kilometru směrem na Brno. Havarovala dvě osobní auta."Dva řidiči, ročníky 1981 a 1975, byli s těžkým zraněním letecky transportováni do pražských nemocnic," uvedla Richterová. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony. Příčinu a okolnosti střetu obou vozů policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy