reklama
 
 

Bývalý Armstrongův lékař se za svědectví dočkal snížení trestu

27. 10. 2018 13:27
Luis García del Moral, jenž dlouhá léta spolupracoval s Lancem Armstrongem svědčil proti bývalému manažerovi týmu US Postal Johanu Bruyneelovi, jehož distanc byl zvýšen na doživotní.

Colorado Springs - Americká antidopingová agentura (USADA) zrušila doživotní zákaz působení v cyklistice lékaři Luisi Garcíovi del Moralovi, jenž dlouhá léta spolupracoval s Lancem Armstrongem. Španělskému lékaři pomohlo jeho svědectví proti bývalému manažerovi Armstrongova týmu Johanu Bruyneelovi, jemuž byl naopak distanc zvýšen na doživotí.

Del Moral byl lékařem ve stáji US Postal (později Discovery Channel), v níž Armstrong získal v letech 1999-2005 sedm titulů na Tour de France. V roce 2012 po vyšetřování dopingu v týmu Del Moralovi USADA doživotně zakázala působit v cyklistice, sám Armstrong o všechny tituly přišel a také on dostal doživotní distanc.

Del Moral v roce 2016 souhlasil s tím, že poskytne svědectví proti Bruyneelovi, svému lékařskému kolegovi Pedru Celayovi a masérovi Josému Martímu. Všem tento týden Arbitrážní soud pro sport v Lausanne (CAS) tresty prodloužil - Bruyneelovi a Celayovi na doživotí a Martímu z osmi na patnáct let.

"Luis García del Moral s okamžitou platností přestává být jakkoli potrestán," uvedla USADA v tiskovém prohlášení. "Jeho svědectví shledal arbitrážní panel jako důvěryhodné, pravdivé a užitečné. Tyto informace doslova zlomily panu Bryneelovi vaz," dodala Americká antidopingová agentura.

autor: ČTK | 27. 10. 2018 13:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama