Bronz pro Nash. Česká cyklokrosařka dojela třetí v úvodním závodě Světového poháru

23. 9. 2018 23:17
V americkém Waterloo dělilo Kateřinu Nash od vítězné Marianny Vosové z Nizozemska 27 vteřin.
Kateřina Nash zdraví české fanoušky v Novém Městě na Moravě.
Kateřina Nash zdraví české fanoušky v Novém Městě na Moravě. | Foto: ČTK

Waterloo - Kateřina Nash dojela třetí v úvodním závodu Světového poháru v cyklokrosu ve Waterloo ve Spojených státech. Jednačtyřicetiletá česká cyklistka, jež v USA dlouhodobě žije, zahájila seriál v zámoří umístěním na stupních vítězů čtvrtým rokem po sobě. Michael Boroš v mužském závodu uzavřel elitní desítku.

Bývalá běžkyně na lyžích Nash, která se věnuje vedle cyklokrosu i cross country na horských kolech, září na Světových pohárech v zámoří pravidelně. V roce 2015 ovládla premiéru SP v Las Vegas, rok nato tam byla druhá a loni zvítězila v úvodním závodu v Iowa City. Tam se letos koná druhý díl seriálu příští víkend.

Pro vítězství si dnes dojela sedminásobná mistryně světa Marianne Vosová z Nizozemska s náskokem čtyř sekund před Američankou Ellen Nobleovou. Nash byla třetí s odstupem 27 sekund.

Závod mužů proměnili ve svůj malý šampionát Belgičané, kteří obsadili prvních pět míst. Poprvé v kariéře vyhrál mistr Evropy z roku 2016 Toon Aerts, jenž za sebou nechal o 34 sekund trojnásobného světového šampiona Wouta van Aerta. Třetí byl s odstupem 51 sekund Laurens Sweeck, Boroš ztratil 1:44 minuty. Vedle něj v elitní desítce narušil belgickou hegemonii jen šestý Corne Van Kessel z Nizozemska.

Mistr republiky Boroš a veteránka Nash byli ve Waterloo jedinými Čechy na startu. Kromě početnější české výpravy vynechává dvoudílný zámořský úvod SP například také nizozemský obhájce celkového vítězství Mathieu Van der Poel.

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu ve Waterloo (USA):

Muži: 1. Toon Aerts 1:02:49, 2. Van Aert -34, 3. L. Sweeck -51, 4. Hermans -54, 5. Soete (všichni Belg.) -55, 6. Van Kessel (Niz.) -1:08, …10. Boroš (ČR) -1:44.

Ženy: 1. Vosová (Niz.) 48:42, 2. Nobleová (USA) -4, 3. Nash (ČR) -27, 4. Richardsová (Brit.) -39, 5. Selsová -1:16, 6. Van Loyová (obě Belg.) -1:38.