Boroš skončil na MS cyklokrosařů sedmý, titul obhájil Van Aert

29. 1. 2017 16:18
Titul na mistrovství světa v cyklokrosu v lucemburském Bielesu obhájil Belgičan Wout van Aert před Mathieuem van der Poelem z Nizozemska. Český šampion Michael Boroš dojel.
Belgičan Wout van Aert
Belgičan Wout van Aert | Foto: ČTK

Bieles (Lucembursko) - Český cyklokrosař Michael Boroš dojel na mistrovství světa v lucemburském Bielesu v závodě mužů sedmý, Jan Nesvadba byl jedenáctý. Titul v závodě plném defektů a technických potíží obhájil Belgičan Wout van Aert před Mathieuem van der Poelem z Nizozemska a zkušeným krajanem Kevinem Pauwelsem, jenž získal pátý bronz v kariéře.

Úřadujícího mistra republiky Boroše po výborném startu přibrzdil brzký defekt a z první desítky se propadl až do třetí, ale postupně se prokousával pořadím opět vzhůru a desítku nejlepších měl brzy znovu na dosah. Lídr českého týmu si nakonec vyjel nejlepší výsledek na MS v kariéře, když poslední metry závodu absolvoval se spadlým řetězem. Na vítěze ztratil tři minuty a 46 sekund.

Boj o zlato mezi dvěma hlavními favority rozhodla ve prospěch dvaadvacetiletého Van Aerta obrovská smůla jeho rivala, který musel překonat na blátivé trati hned tři defekty. Vítěz Světového poháru Van Aert nakonec zvítězil v poklidu s náskokem 44 sekund.

Závod mužů do 23 let  v Bielesu opanoval hlavní favorit Joris Nieuwenhuis z Nizozemska. Stříbro si vyjel Španěl Felipe Orts Lloret, bronz získal další Nizozemec Sieben Wouters. Nejlepším z Čechů byl při neúčasti obhájce stříbra Adama Ťoupalíka až na 35. příčce Daniel Mayer.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Bieles (Lucembursko):

Muži elite (24,67 km): 1. Van Aert (Belg.) 1:02:08, 2. M. Van der Poel (Niz.) -44, 3. Pauwels (Belg.) -2:09, 4. Van der Haar -2:52, 5. Van Kessel (oba Niz.) -3:09, 6. L. Sweeck (Belg.) -3:29, 7. Boroš (ČR) -3:47, 8. Vermeersch (Belg.) -4:02, 9. Zahner (Švýc.) -4:08, 10. Weber (Něm.) -4:29, 11. Nesvadba -4:50, ...22. Hekele -6:26, 26. Paprstka -6:49, 39. Malík (všichni ČR) -2 kola.

Muži do 23 let (21,63 km): 1. Nieuwenhuis (Niz.) 53:58, 2. Orts (Šp.) -1:23, 3. Wouters (Niz.) -1:29, 4. T. Aerts -1:34, 5. Cleppe (oba Belg.) -1:38, 6. Dubau (Fr.) -1:56, ...35. Mayer, 39. Jarý oba -1 kolo, 42. Březina (všichni ČR) -2 kola.