Bikerka Labounková obhájila titul mistryně světa ve fourcrossu

3. 8. 2019 8:41
Cyklistka Romana Labounková na šampionátu ve Val di Sole obhájila titul mistryně světa ve fourcrossu. Nejlepším z českých mužů byl Tomáš Slavík, který po pádu skončil v semifinále a v konečném pořadí obsadil pátou příčku.
Romana Labounková
Romana Labounková | Foto: ČTK

Labounková v pátek stejně jako loni porazila Britku Natashu Bradleyovou a rozšířila svou medailovou sbírku, ve které má vedle dvou titulů také dvě stříbra a dva bronzy. "Mám strašnou radost. Jsou to velký emoce a upřímně to letos bylo těžší, byla jsem o dost víc nervóznější a ani jsem se na kole necítila tak dobře jako vloni," citoval server mtbs.cz Labounkovou.

Slavík v závodě mužů patřil k favoritům a roli potvrdil triumfem v kvalifikaci, osmifinále i ve čtvrtfinále. Na prvním místě byl obhájce stříbrné medaile a dvojnásobný mistr světa i v semifinálové jízdě, která ale pro českého reprezentanta skončila po kolizi se Simonem Marchalem z Francie. Titul získal jiný Francouz Romain Mayet.

Mistrovství světa ve fourcrossu na horských kolech ve Val di Sole (Itálie):

Muži: 1. Mayet (Fr.), 2. Heap (Brit.), 3. Beckeman (Švéd.), …5. Slavík, 23. Faistaver, 27. Kvapil (všichni ČR).

Ženy: 1. Labounková (ČR), 2. Bradleyová (Brit.), 3. Bernardová (Fr.).

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

před 2 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).