Australský cyklista Porte vyhrál o minutu závod Kolem Švýcarska

17. 6. 2018 17:50
Jezdci stáje BMC stačilo k celkovému prvenství 13. místo v závěrečné časovce.
Richie Porte
Richie Porte | Foto: Dacoucou, Wikimedia Commons

Bellinzona - Australský cyklista Richie Porte z týmu BMC vyhrál etapový závod Kolem Švýcarska, který byl součástí série WorldTour. V závěrečné časovce mu stačilo 13. místo. Nejrychlejší na 34 kilometrů dlouhé trati v Bellinzoně byl domácí jezdec Stefan Küng, týmový kolega celkového vítěze.

Porte šel na start časovky s náskokem 17 sekund před Kolumbijcem Nairem Quintanou, nakonec ale zvítězil o více než minutu před dánským jezdcem Jakobem Fuglsangem. Quintana klesl na třetí místo.

Jako dosud jediný Australan vyhrál švýcarský závod Phil Anderson v roce 1985. Navázal na něj Porte, který se právě před 33 lety narodil, a zařadil se do okruhu favoritů červencové Tour de France.

Vítěz z roku 2008 Roman Kreuziger odstoupil kvůli únavě po Giru d'Italia v sedmé etapě. Nyní sbírá síly na mistrovství republiky, které se pojede v závěru příštího týdne v Plzni.