Rekordních 73 vítězství za sezonu. Quick-Step ovládl anketu UCI

Sport Sport
4. 12. 2018 11:36
Tým Quick-Step Floors, jehož členy jsou i Zdeněk Štybar a Petr Vakoč, se stal nejlepším týmem světové série UCI World Tour. Stáj, kterou vlastní český miliardář Zdeněk Bakala, si během rekordní sezony 2018 připsala 73 vítězství v závodech ve 22 zemích pěti kontinentů.
Tým Deceuninck – Quick-Step
Tým Deceuninck – Quick-Step | Foto: Deceuninck – Quick-Step

V součtu výsledků svých jezdců získala přes 13 000 bodů v seriálu silničních cyklistických závodů nejvyšší úrovně UCI World Tour, prvně v historii týmu tak dosáhla prvenství v týmové klasifikaci a na konci října obdržela prestižní cenu pro nejlepší tým série.

Do nové sezony by tým měl vstoupit nejen s tradiční oporou Zdeňkem Štybarem, ale také s Petrem Vakočem, který se vrací do pelotonu po dlouhé pauze způsobené srážkou s autem během tréninku. 

Tým nově posílili dva Belgičané, Klaas Lodewyck a mladý objev Remco Evenepoel. Rovněž z Belgie pochází nový titulární sponzor stáje, jímž se od nové sezony stane Deceuninck. 

Poznámka: Stáj Quick-step Floors / Deceuninck - Quick-Step vlastní český majitel Zdeněk Bakala, který je současně vlastníkem vydavatelství Economia, pod které spadá i web Aktuálně.cz 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy