Rekordních 73 vítězství za sezonu. Quick-Step ovládl anketu UCI

Sport Sport
4. 12. 2018 11:36
Tým Quick-Step Floors, jehož členy jsou i Zdeněk Štybar a Petr Vakoč, se stal nejlepším týmem světové série UCI World Tour. Stáj, kterou vlastní český miliardář Zdeněk Bakala, si během rekordní sezony 2018 připsala 73 vítězství v závodech ve 22 zemích pěti kontinentů.
Tým Deceuninck – Quick-Step
Tým Deceuninck – Quick-Step | Foto: Deceuninck – Quick-Step

V součtu výsledků svých jezdců získala přes 13 000 bodů v seriálu silničních cyklistických závodů nejvyšší úrovně UCI World Tour, prvně v historii týmu tak dosáhla prvenství v týmové klasifikaci a na konci října obdržela prestižní cenu pro nejlepší tým série.

Do nové sezony by tým měl vstoupit nejen s tradiční oporou Zdeňkem Štybarem, ale také s Petrem Vakočem, který se vrací do pelotonu po dlouhé pauze způsobené srážkou s autem během tréninku. 

Tým nově posílili dva Belgičané, Klaas Lodewyck a mladý objev Remco Evenepoel. Rovněž z Belgie pochází nový titulární sponzor stáje, jímž se od nové sezony stane Deceuninck. 

Poznámka: Stáj Quick-step Floors / Deceuninck - Quick-Step vlastní český majitel Zdeněk Bakala, který je současně vlastníkem vydavatelství Economia, pod které spadá i web Aktuálně.cz 

 

Právě se děje

před 38 minutami

Útočník v Jekatěrinburgu zabil nožem tři muže, zřejmě šlo o opileckou hádku

Tři lidi zabil nožem zřejmě při opilecké hádce útočník v ruském Jekatěrinburgu. Policie při zadržování pachatele musela použít zbraň a zranila ho. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení vyšetřovacího výboru pro Sverdlovskou oblast.

Podle poskytnuté informace bylo policii oznámeno, že v parku poblíž jekatěrinburgského vlakového nádraží došlo "na základě konzumace alkoholu" ke konfliktu. Jeho výsledkem bylo zabití tří mužů.

Mluvčí policie sdělil, že policisté, kteří na místo události přijeli, se snažili útočníka zadržet, ten však s nožem kladl odpor. Protože se nemínil vzdát ani po výstražném výstřelu, byl při dalším použití služební zbraně zraněn. Jak vážné zranění je, mluvčí neupřesnil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy