Cyklistický závod Kolem Katalánska ovládl Australan Porte

29. 3. 2015 18:11
Richie Porte ovládl závod Kolem Katalánska.
Richie Porte ovládl závod Kolem Katalánska. | Foto: Sirotti/Cycling News

Barcelona - Cyklistický závod Kolem Katalánska vyhrál Australan Richie Porte, kterému pomáhal na cestě k triumfu i český kolega z týmu Sky Leopold König.

Porte udržel první místo v dnešní závěrečné etapě v Barceloně navzdory útoku Španěla Alejandra Valverdeho, který vybojoval třetí dílčí vítězství. V celkovém pořadí poskočil ze čtvrtého místa na druhé, za Portem zaostal o čtyři sekundy.

"Po katastrofální první etapě jsem nečekal, že bych ještě mohl vyhrát," uvedl Porte. V první etapě peloton s favority nezlikvidoval ztrátu tří uprchlíků, kteří si dovezli do cíle náskok 2:40 minuty. V dalších etapách se však přece jen prosadili očekávaní lídři.

Porte se ujal vedení v páté ze sedmi etap a už ho udržel. "Je to neskutečné, abych byl upřímný. Teď už se těším na Giro d'Italia," uvedl první australský vítěz Kolem Katalánska, který potvrdil výbornou jarní formu už před dvěma týdny triumfem v závodu Paříž-Nice.

König obsadil v Katalánsku 72. místo se ztrátou přes 45 minut, hned za ním skončil další Čech Petr Vakoč.

Cyklistický závod Kolem Katalánska (WorldTour) - 7. etapa (126,6 km):

1. Valverde (Šp./Movistar) 2:47:33, 2. Coquard (Fr./Europcar), 3. Černěckij (Rus./Kaťuša), 4. Pantano (Kol./IAM Cycling), 5. Hardy (Fr./Cofidis), 6. Rojas (Šp./Movistar) všichni stejný čas, ...83. Hirt (ČR/CCC), 84. Vakoč (ČR/Etixx-Quick-Step) oba -4:20, 87. König (ČR/Sky) -4:49, Černý (ČR/CCC) nedokončil.

Konečné pořadí: 1. Porte (Austr./Sky) 30:30:30, 2. Valverde -4, 3. Pozzovivo (It./AG2R) -5, 4. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) -7, 5. Urán (Kol./Etixx-Quick-Step) -18, 6. Aru (It./Astana) -27, ...72. König -45:39, 73. Vakoč -47:11, 110. Hirt -1:20:19.