Cyklistický přestup roku: Contador odchází do Saxo Bank

Sport Sport, Red Spo
3. 8. 2010 12:20
V Saxo Bank působili ještě nedávno bratři Schleckové
Alberto Contador
Alberto Contador | Foto: Sport

Kodaň - Čerstvý vítěz cyklistické Tour de France Alberto Contador bude v příštích dvou letech hájit barvy stáje Saxo Bank.

Tým, z něhož před několika dny odešli bratři Frank a Andy Schleckovi, potvrdil velký přesun na úterní tiskové konferenci.

Čtěte také:
Změny v cyklistice. Bratři Schleckovi opouští Saxo Bank
Contador ochází z Astany. Nelíbí se mu ultimátum

"S potěšením a hrdostí vám mohu oznámit, že Alberto Contador bude v příštím roce hájit barvy našeho týmu," cituje tisková agentura Reuters vyjádření týmového šéfa Bjärneho Riise. "Podařilo se nám využít velkou příležitost," dodal.

Contador se totiž krátce po svém letošním vítězství na Tour de France rozešel s Astanou, v jejíž barvách získal své dva poslední tituly z Tour de France.

Zatímco v loňském roce musel odrážet i útoky tehdejšího týmového kolegy Lance Armstronga, v tomto roce byl právě jeho největším soupeřem právě Andy Schleck z týmu Saxo Bank. Španěl ale nakonec přeci jen svůj triumf obhájil a do Paříže přijel s náskokem devětatřiceti vteřin.

Také bratři Schleckové se rozhodli po skončení prestižního závodu pro změnu a po odchodu plánují založení nové lucemburské stáje.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy