Cyklistický mistr světa Sagan se stal slovenským Sportovcem roku

22. 12. 2015 22:50
Titul mistra světa v silniční cyklistce byl pro Petera Sagana "jízdenkou" na vrchol slovenské ankety o titul Sportovce roku 2015. V kategorii týmů zvítězili fotbaloví reprezentanti, kteří se poprvé kvalifikovali na mistrovství Evropy.
Peter Sagan.
Peter Sagan. | Foto: ČTK

Bratislava - Mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan byl na Slovensku vyhlášen Sportovcem roku. V tradiční novinářské anketě zvítězil před světovým šampionem v chůzi na 50 km Matejem Tóthem a hokejistou Mariánem Hossou, který získal s Chicagem potřetí Stanleyův pohár.

Pětadvacetiletý Sagan letos vybojoval osm vítězství. Na Tour de France sice stejně jako loni nevyhrál ani jednu etapu, ale počtvrté za sebou ovládl bodovací soutěž. Sezonu pak završil triumfem v závodě s hromadným startem na světovém šampionátu v Richmondu. Slovenským Sportovcem roku byl zvolen už předloni.

V kategorii týmů zvítězili fotbaloví reprezentanti, kteří se poprvé kvalifikovali na mistrovství Evropy. Za nimi skončil čtyřkajak Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka, jenž získal titul mistrů světa v závodě na 1000 metrů. Třetí místo obsadili hokejisté do 20 let, překvapiví bronzoví medailisté z mistrovství světa.

Sportovní legendou byl vyhlášen bývalý krasobruslař Karol Divín, stříbrný medailista z olympijských her a mistrovství světa a dvojnásobný evropský šampion z let 1958 a 1959.