Cyklista Vakoč, který se v Jižní Africe srazil s autem, je po operaci zlomeného obratle

ČTK ČTK
27. 1. 2018 17:13
Cyklista Petr Vakoč si při čtvrteční nehodě s nákladním autem na tréninku v Jižní Africe zlomil obratel. V pátek absolvoval v nemocnici úspěšnou operaci.
Petr Vakoč je po operaci zlomeného obratle.
Petr Vakoč je po operaci zlomeného obratle. | Foto: Tomáš Vocelka

Nelspruit (JAR) - Cyklista Petr Vakoč je po operaci obratle, který si zlomil při čtvrteční nehodě na tréninku v Jihoafrické republice. Podle vyjádření týmu Quick-Step Floors byl páteční zákrok v nemocnici v Nelspruitu úspěšný a zraněný český jezdec by se měl za deset dnů vrátit do Evropy.

Pětadvacetiletého Vakoče při čtvrtečním tréninku zezadu srazilo nákladní auto. V nemocnici skončil také belgický jezdec Laurens de Plus, ten vyvázl z nehody s lehčími zraněními a odřeninami.

"Včerejší úspěšnou operací začala cesta ke kompletnímu uzdravení. Děkuji týmu, záchranářům, šikovným doktorům i všem ostatním za pomoc a podporu‬," uvedl Vakoč na facebooku.

Po páteční operaci zůstane český cyklista v jihoafrické nemocnici ještě deset dnů, pak by ho stáj měla přepravit do Evropy. "Dnes ráno jsem s Petrem hovořil, byl spokojený s tím, že všechno dobře dopadlo. Posledních 48 hodin bylo opravdu dlouhých a nervózních, ale teď jsme šťastní. Petr teď potřebuje hlavně hodně odpočívat," řekl trenér Koen Pelgrim na týmovém webu.

 

Právě se děje

Další zprávy