Cyklista se po odhaleném dopingu chtěl zabít

ČTK ČTK
21. 12. 2013 16:30
Belgický cyklista Jonathan Breyne si chtěl po pozitivním dopingovém testu vzít život. Začátkem týdne se dozvěděl, že měl v těle zakázanou látku clenbuterol, a o den později se pokusil o sebevraždu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Brusel - Mladý belgický cyklista Jonathan Breyne si chtěl po pozitivním dopingovém testu vzít život. Začátkem týdne se dozvěděl, že měl v těle zakázanou látku clenbuterol, a o den později se pokusil o sebevraždu. Po předávkování léky mu v nemocnici vypumpovali žaludek a už se zotavuje doma.

Dvaadvacetiletý Breyne na podzim závodil na menších etapových akcích v Číně a vědomé užití dopingu popřel. Pozitivní test vysvětloval kontaminovaným jídlem, podobně jako před pár dny elitní australský jezdec Michael Rogers. Bývalý trojnásobný mistr světa v časovce ze stáje Saxo-Tinkoff se prý "nakazil" po říjnovém vítězství v Japonsku.

Breyne je členem týmu Crelan-Euphony, od nové sezony získal angažmá v belgické kontinentální stáji To Win-Josan.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy