Cyklista Kreuziger se ve Švýcarsku posunul na druhé místo

10. 6. 2013 19:28
Roman Kreuziger
Roman Kreuziger | Foto: Reuters

Meiringen (Švýcarsko) - Český cyklista Roman Kreuziger obsadil třetí místo ve třetí etapě Kolem Švýcarska a posunul se na druhou příčku průběžného pořadí.

Na vedoucího domácího jezdce Mathiase Franka ztrácí vítěz závodu z roku 2008 třiadvacet vteřin.

Pro 50. triumf v kariéře si dojel Slovák Peter Sagan, který po 203 kilometrech z Montreux do Mieringenu v cílové rovince přespurtoval kolegy z úniku portugalského obhájce loňského prvenství Ruie Costu, Kreuzigra a Franka. Čtveřice cyklistů se hlavnímu poli utrhla v závěrečném stoupání.

Kreuzigrovi k posunu v celkové klasifikaci pomohl i pád Rydera Hesjedala, kterému po dvou etapách patřila průběžná druhá příčka. Kanadský jezdec dnes však po pádu v závěrečných kilometrech musel odstoupit.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 3. etapa (203,3 km):

1. Sagan (SR/Cannondale) 4:46:27, 2. Costa (Portug./Movistar), 3. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff), 4. Frank (Švýc./BMC) všichni stejný čas, 5. Mollema (Niz./Blanco) -39, 6. Visconti (It./Movistar) -46.

Průběžné pořadí: 1. Frank 7:39:38, 2. Kreuziger -23, 3. Costa -35, 4. Visconti -53, 5. Pinot (Fr./FDJ) -57, 6. Mollema -1:08.