Cyklista Froome vede Vueltu už o více než minutu

30. 8. 2017 18:08
Chris Froome si dojel pro třetí umístění na stupních vítězů na letošní Vueltě. Celkové pořadí závodu už vede o více než minutu.
Chris Froome na Vueltě
Chris Froome na Vueltě | Foto: ČTK

Calar Alto (Španělsko) - Cyklista Chris Froome dojel druhý v jedenácté etapě Vuelty a zvýšil náskok v čele průběžného pořadí. Na druhé místo se posunul Ital Vincenzo Nibali, jenž se jako jediný z favoritů udržel v závěrečném stoupání s britským lídrem a dojel třetí.

Z vítězství se na 2120 metrů vysokém vrcholu u observatoře Calar Alto radoval Kolumbijec Miguel Ángel López. Jezdec stáje Astana na posledních dvou kilometrech zaútočil a do cíle si vypracoval náskok 14 sekund. V celkovém pořadí se posunul na desáté místo.

Froome, který v posledním kopci zachytil všechny nástupy soupeřů, nechal postupně většinu rivalů za sebou a dojel si pro třetí umístění na stupních vítězů na letošní Vueltě. Před Nibalim nyní vede o minutu a 19 sekund. Kolumbijec Johan Esteban Chaves klesl na třetí příčku a ztrácí už více než dvě a půl minuty.

Další skupinu pronásledovatelů včetně aktivního Alberta Contadora, který v kopcích neúnavně útočil, dovedl do cíle s půlminutovou ztrátou Francouz Romain Bardet.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 11. etapa: Lorca - Calar Alto (188 km):

1. López (Kol./Astana) 5:05:09, 2. Froome (Brit./Sky), 3. Nibali (It./Bahrajn-Merida), 4. Kelderman (Niz./Sunweb) všichni -14, 5. Bardet (Fr./AG2R), 6. Contador (šp./Trek-Segafredo), 7. Zakarin (Rus./Kaťuša-Alpecin), 8. Nieve (Šp./Sky) všichni -31, 9. Atapuma (Kol./SAE Team Emirates) -1:02, 10. De La Cruz (Šp./Quick-Step Floors) -1:14.

Průběžné pořadí: 1. Froome 45:18:01, 2. Nibali -1:19, 3. Chaves (Kol./Orica-Scott) -2:33, 4. De La Cruz -2:36, 5. Kelderman -2:37, 6. Zakarin -2:38, 7. Aru (It./Astana) -2:57, 8. Woods (Kan./Cannondale-Drapac) -3:01, 9. Contador -3:55, 10. López -4:11.