Cyklista Bárta na medaili z časovky nedosáhl, na ME dojel desátý

3. 8. 2017 17:07
Ostřílený cyklista Jan Bárta, jenž patří v boji proti chronometru do širší světové špičky, nedokázal naplnit medailové ambice na mistrovství Evropy. Dvaatřicetiletý rodák z Kyjova se na 46 kilometrů dlouhé trati nakonec jen těsně vešel do desítky a na stupně vítězů ztratil minutu a padesát vteřin.
Jan Bárta
Jan Bárta | Foto: Josef Vaishar/cycling.photography

Herning (Dánsko) - Jan Bárta skončil v časovce na mistrovství Evropy silničních cyklistů v dánském Herningu desátý. Na vítězného Belgičana Victora Campenaertse ztratil takřka dvě minuty. Druhý český reprezentant na startu Josef Černý obsadil 26. příčku.

Ostřílený Bárta, jenž patří v boji proti chronometru do širší světové špičky, nedokázal naplnit medailové ambice. Dvaatřicetiletý rodák z Kyjova se na 46 kilometrů dlouhé trati nakonec jen těsně vešel do desítky a na stupně vítězů ztratil minutu a padesát vteřin.

Pětadvacetiletý Campenaerts uspěl i na druhém evropském šampionátu od jeho otevření pro elitní kategorii. Loni ve Francii skončil druhý. Dnes byl o tři vteřiny rychlejší než Polák Maciej Bodnar, o další dvě sekundy zpět zůstal bronzový Ir Ryan Mullen.

Mezi ženami, kde neměla česká výprava zastoupení, triumfovala Nizozemka Ellen van Dijková. Na druhou Belgičanku Ann-Sophii Duyckovou stihla za 31,5 kilometru najet takřka minutu. Třetí skončila Anna van der Breggenová a čtvrtá byla další Nizozemka Lucinda Brandová.

V závodě jezdců do 23 let se z titulu radoval domácí Kasper Asgreen, český reprezentant Nicolas Pietrula skončil pětadvacátý.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice v Herningu (Dánsko) - časovka:

Muži elite (46 km): 1. Campenaerts (Belg.) 53:12, 2. Bodnar (Pol.) -3, 3. Mullen (Ir.) -5, …10. Bárta -1:55, 26. Černý (oba ČR) -4:44.

Ženy elite (31,5 km): 1. Van Dijková (Niz.) 40:33, 2. Duycková (Belg.) -58, 3. Van der Breggenová (Niz.) -1:04.

Muži do 23 let (31,5 km): 1. Asgreen 37:33, 2. Bjerg (oba Dán.) -1, 3. Ermenault (Fr.) -22, …25. Pietrula (ČR) -2:48.