Curry rozstřílel v NBA Washington, Lakers poprvé vyhráli

25. 10. 2018 7:41
Curry během prvních tří čtvrtin zápasu vstřelil 11 trojek a Golden State i díky němu nad Washingtonem vyhrál 144:122. Tomáš Satoranský strávil na palubovce 20 minut.
John Wall a Stephen Curry.
John Wall a Stephen Curry. | Foto: Reuters

Oakland - Stephen Curry během tří čtvrtin trefil 11 trojek a celkem 51 body přispěl k vítězství obhájců titulu v NBA Golden State Warriors nad Washingtonem 144:122. Tomáš Satoranský si v dresu poražených Wizards připsal osm bodů, čtyři asistence a dva doskoky. Český basketbalista odehrál v Oaklandu 20 minut, nejvíce v sezoně.

Hráči Washingtonu na hřišti Golden State už od začátku hořeli v obraně a jen za první čtvrtinu dovolili soupeři 46 bodů. Z toho Curry dal 23 bodů včetně pěti trojek. Dvojnásobný nejužitečnější hráč ligy se nakonec stal čtvrtým hráčem za posledních deset let, kterému k překonání padesátibodové hranice stačily jen tři čtvrtiny.

Na třicet bodů se dostal Kevin Durant, 19 jich přidal Klay Thompson. Nejlepším střelcem Wizards byl s 23 body Bradley Beal. Satoranský i díky jasnému průběhu utkání odehrál 20 minut, minul tři střely ze hry, ale proměnil všech osm trestných hodů. Washington má v úvodu sezony bilanci jedné výhry a tří porážek.

Stejně jsou na tom Los Angeles Lakers, kteří zvítězili ve Phoenixu 131:113 a LeBron James se tak dočkal první výhry v novém působišti. Přispěl k ní 19 body, 10 asistencemi a 7 doskoky. Skvělý výkon předvedl Lance Stephenson, který za 25 minut na hřišti měl 23 bodů, 8 asistencí a 8 doskoků. Lakers se dopustili jen osmi ztrát, zatímco domácí jich měli 19. Nejlepším střelcem Suns byl s 23 body Devin Booker, jednička draftu Deandre Ayton se dostal na 22 bodů a 11 doskoků.

Formu si nadále drží basketbalisté Toronta, kteří porazili Minnesotu 112:105 a vyhráli i popáté. Kawhi Leonard se o to zasloužil 35 body. Trápí se naopak Houston, jenž doma podlehl i Utahu (89:100). "Jazzmany" k výhře dovedl Donovan Mitchell s 38 body, Rockets nestačilo 29 bodů Jamese Hardena ani 22 bodů Carmela Anthonyho.

Velký obrat předvedli hráči Atlanty Hawks, kteří proti Dallasu prohrávali až o 26 bodů, ale slavili vítězství 111:104. Kent Bazemore k obratu přispěl 32 body.

Výsledky NBA:

Golden State - Washington 144:122 (za hosty Satoranský 8 bodů, 4 asistence, 2 doskoky), Atlanta - Dallas 111:104, Chicago - Charlotte 112:110, Cleveland - Brooklyn 86:102, Houston - Utah 89:100, Miami - New York 110:87, Milwaukee - Philadelphia 123:108, Phoenix - LA Lakers 113:131, Sacramento - Memphis 97:92, San Antonio - Indiana 96:116, Toronto - Minnesota 112:105.