Curry nasázel Oklahomě dvanáct trojek a vyrovnal rekord NBA

28. 2. 2016 9:38
Stephen Curry rozhodl dalekonosnou tříbodovou střelou 0,6 sekundy před koncem prodloužení o vítězství Golden State ve šlágru NBA na palubovce Oklahomy 121:118.
Stephen Curry.
Stephen Curry. | Foto: Reuters

New York - Stephen Curry rozhodl dalekonosnou tříbodovou střelou 0,6 sekundy před koncem prodloužení o vítězství Golden State ve šlágru NBA na palubovce Oklahomy 121:118. V sobotním utkání to byla jeho dvanáctá trojka, čímž vyrovnal rekordní výkon, který se dosud v zámořské lize povedl jen Kobemu Bryantovi a Donyellu Marshallovi.

Curry v zápase celkem zaznamenal 46 bodů. Na kontě má v této sezoně 288 trojek, čímž už vylepšil vlastní maximum z minulého ročníku. A to má ještě před sebou 24 zápasů. Pokračuje také jeho rekordní série utkání, v nichž alespoň jednu tříbodovou střelu proměnil (129).

Warriors si navíc jako první tým od sezony 1987/88 zajistili již v únoru účast v play off. Jistotu, že neskončí v Západní konferenci hůře než osmí, měli ještě před rozhodnutím v Oklahomě po porážce Houstonu 94:104 od San Antonia.

K vítězství Golden State přispěl také 32 body Klay Thompson, v domácím týmu nepomohlo k výhře ani několik skvělých individuálních výkonů - Kevin Durant dal 37 bodů a doskočil 12 míčů, Russell Westbrook měl 26 bodů a 13 asistencí a Serge Ibaka 15 bodů a 20 doskoků.

Výsledky NBA:

Boston - Miami 101:89, Chicago - Portland 95:103, Houston - San Antonio 94:104, Milwaukee - Detroit 91:102, New Orleans - Minnesota 110:112, Oklahoma City - Golden State 118:121 po prodl., Phoenix - Memphis 111:106, Utah - Brooklyn 96:98.

4. Denver 59 23 36 39,0
5. Minnesota 59 19 40 32,2