Curry 43 body táhl Golden State za drtivou výhrou nad Clippers

29. 1. 2017 9:10
Warriros vyhráli potřetí v ročníku větším než čtyřicetibodovým rozdílem, v sobotu si hravě poradili s Los Angeles Clippers.
Stephen Curry.
Stephen Curry. | Foto: Reuters

New York - Hvězdný basketbalista Stephen Curry se v sobotním utkání NBA podílěl 43 body na drtivém vítězství Golden State 144:98 nad Los Angeles Clippers. Nejlepší hráč soutěže za poslední dvě sezony proměnil devět z patnácti trojkových pokusů a zaznamenal devět doskoků. Warriros tak vyhráli potřetí v ročníku větším než čtyřicetibodovým rozdílem.

Clippers vedli v první minutě 5:2, ale od té chvíle to s nimi šlo z kopce. Vedení Warriors začalo narůstat a v závěru první půle Curry zvýšil střelou z poloviny hřiště na 72:51. Vypadalo to, že tato střela nastartovala Curryho k velkolepému výkonu, neboť ve třetí čtvrtině nasázel pětadvacet ze svých 43 bodů. Sám tak ve třetí části přestřílel celý tým Clippers 25:23 a v poslední čtvrtině už mohl odpočívat. Kevin Durant podpořil Curryho výkon 23 body, když proměnil devět z 11 pokusů z pole. V dresu Clippers se na 20 bodů dostal Blake Griffin.

Povedený sobotní večer prožil i Isaiah Thomas, který 37 body a osmi asistencemi dovedl Boston k výhře v Milwaukee 112:108 po prodloužení. Celtics v utkání málem promrhali šestnáctibodový náskok, ale nakonec mohli vděčit pevným nervům Jaea Crowdera, který za posledních 29 sekund prodloužení proměnil čtyři trestné hody. Bucks měli šest střelců ve dvouciferných číslech, z nichž byl nejlepší Jannis Antetokunmpo s 21 body.

Drama viděli i diváci v Charlotte, odkud si vítězství 109:106 odvezlo Sacramento. Hosty posunul do dvoubodového vedení čtrnáct sekund před koncem DeMarcus Cousins. Domácí se rozhodli, že budou hrát na vítězství, ale Frank Kaminsky při střele za tři body netrefil ani zařízení. Na druhé straně ještě Cousins jedním trestným hodem pojistil výhru Kings a uzavřel své střelecké konto na 35 bodech, k nimž přidal 18 doskoků. Hornets vedl s 26 body Kemba Walker.

Nejdelší vítěznou šňůru v NBA aktuálně drží basketbalisté Miami, kteří přehráli Detroit 116:103 a oslavili sedmou výhru v řadě. Přesto je floridský celek ve Východní konferenci až na předposledním 14. místě. Vítězství nad Pistons řídil s 23 body Goran Dragič. Hostům nestačilo 24 bodů Reggieho Jacksona ani 17 bodů a 20 doskoků Andreho Drummonda.

Memphis zvítězil na hřišti Utahu 102:95. Grizzlies pomohl 28 body Zach Randolph, který nastoupil jako náhradník. Mike Conley přidal 23 bodů. Nejlepším střelcem domácích byl s 20 body Rodney Hood.

NBA:

Charlotte - Sacramento 106:109, Golden State - LA Clippers 144:98, Miami - Detroit 116:103, Milwaukee - Boston 108:112 po prodl., Minnesota - Brooklyn 129:109, Phoenix - Denver 112:123, Utah - Memphis 95:102.

4. Portland 48 21 27 43,8
5. Minnesota 47 18 29 38,3