Čtvrtý závod, čtvrté zlato. Kmochová září na deaflympiádě

Sport Sport
3. 4. 2015 10:55
Česká sjezdařka na olympiádě hluchých v Magnitogorsku získala čtvrté zlato, tentokrát z obřího slalomu.
Tereza Kmochová.
Tereza Kmochová. | Foto: Jan Malý/fotomaly.cz

Magintogorsk - Už čtvrtou zlatou medaili získala na deaflympiádě v ruském Magnitogorsku sjezdařka Tereza Kmochová. Česká hendikepovaná lyžařka ovládla v pátek dopoledne i obří slalom, v němž nejprve suverénně ovládla první kolo a ve druhém svoji dominanci jen potvrdila.

"Předpokládám, že v obřáku se jako hodně silné ukážou Rakušanky. Určitě budu mít nervy, ale budu bojovat,“ říkala přitom Kmochová po svém vítězství ve včerejší superkombinaci s vyhlídkou do dalších závodů.

Čtvrté místo v závodě obsadila Veronika Grygarová, která byla včera stříbrná. Česko i díky úspěchům obou reprezentantek v pořadí národů drží druhé místo za vedoucím Ruskem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy