Čtvrtý závod, čtvrté zlato. Kmochová září na deaflympiádě

Sport Sport
3. 4. 2015 10:55
Česká sjezdařka na olympiádě hluchých v Magnitogorsku získala čtvrté zlato, tentokrát z obřího slalomu.
Tereza Kmochová.
Tereza Kmochová. | Foto: Jan Malý/fotomaly.cz

Magintogorsk - Už čtvrtou zlatou medaili získala na deaflympiádě v ruském Magnitogorsku sjezdařka Tereza Kmochová. Česká hendikepovaná lyžařka ovládla v pátek dopoledne i obří slalom, v němž nejprve suverénně ovládla první kolo a ve druhém svoji dominanci jen potvrdila.

"Předpokládám, že v obřáku se jako hodně silné ukážou Rakušanky. Určitě budu mít nervy, ale budu bojovat,“ říkala přitom Kmochová po svém vítězství ve včerejší superkombinaci s vyhlídkou do dalších závodů.

Čtvrté místo v závodě obsadila Veronika Grygarová, která byla včera stříbrná. Česko i díky úspěchům obou reprezentantek v pořadí národů drží druhé místo za vedoucím Ruskem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy