Čtvrtý závod, čtvrtá výhra. Fuksovi dominanci ozdobil v Duisburgu první triumf Dostála

Aktualizováno 27. 5. 2018 14:26
Martin Fuksa a Josef Dostál opanovali závody Světového poháru v rychlostní kanoistice na 500 metrů. Fuksa udržel neporazitelnost a zvítězil počtvrté v sezoně, Dostál se poprvé prodral na pódium.
Josef Dostál (na snímku) a Martin Fuksa dominovali v nedělních závodech v Duisburgu. | Foto: Reuters

Duisburg - Čeští reprezentanti Martin Fuksa a Josef Dostál ovládli na Světovém poháru v rychlostní kanoistice v Duisburgu dnešní závody na 500 metrů. Kanoista Fuksa udržel v seriálu neporazitelnost a stejně jako před týdnem v Maďarsku ovládl po kilometru i poloviční trať. Kajakář Dostál si připsal první umístění na stupních vítězů v sezoně.

Fuksa, jenž v sobotu zajel na kilometru historicky nejlepší čas, ani dnes nenašel přemožitele. Vyhrál svou semifinálovou rozjížďku a ani ve finále nedal soupeřům šanci. Vedl už na mezičase a v závěru předčil stejně jako na dvojnásobné trati velké rivaly Isaquiase Queiroze z Brazílie a Němce Sebastiana Brendela.

Dostál, jenž úvodní díl SP v Maďarsku vynechal, skončil v při sobotní premiéře na kilometru čtvrtý. Dnes ale vyhrál své semifinále a ve finále v závěru zaútočil ze druhého místa na mezičase. Na druhou příčku odsunul Artuura Peterse z Belgie. Třetí skončil René Holten Poulsen.

Kanoistka Jana Ježová vyhrála finále B na sprinterské dvoustovce a odpoledne ji ještě čeká start v závodě na 5000 metrů. Kajakář Filip Šváb byl na nejkratší trati v béčku šestý.

Závody SP v rychlostní kanoistice v Duisburgu (Německo):

500 m:

Muži:

K1: 1. Dostál 1:38,717, …finále B: 4. Štěrba (oba ČR) 1:39,927.

K4: 1. Německo (Rendschmidt, Rauhe, Liebscher, Lemke) 1:19,752.

C1: 1. Fuksa (ČR) 1:46,888.

Ženy:

K4: 1. Nový Zéland (Carringtonová, Ryanová, Fisherová, Coleová) 1:31,652.

C1: 1. Vincentová (Kan.) 2:06,482, …finále B: 9. Malíková 2:25,551.

200 m:

Muži:

K1: 1. Lukancov (Rus.) 35,424, …finále B: 6. Šváb (ČR) 36,568.

C1: 1. Štyl (Rus.) 39,974.

C2: 1. Kovalenko, Štyl (Rus.) 36,672.

Ženy:

K1: 1. Walczykiewiczová (Pol.) 39,989.

K2: 1. Carringtonová, Fisherová (N. Zél.) 37,251, …8. Betlachová, Krpatová (ČR) 42,398.

C1: 1. Vincentová-Lapointeová (Kan.) 45,885, …finále B: 1. Ježová (ČR) 50,048.