ČT: Hokej spadnul, ale kapacita pro streamy je dostatečná

Luděk Mádl Luděk Mádl
13. 2. 2014 13:00
Komu nefungují streamované přenosy na webu České televize, měl by si prý ověřit kvalitu svého internetového připojení, radí z Kavčích hor.
Kdo se chtěl na hokej Česko-Švédsko dívat na internetu, měl většinou smůlu
Kdo se chtěl na hokej Česko-Švédsko dívat na internetu, měl většinou smůlu | Foto: Reuters

Praha - Nefungují vám olympijské streamy z olympijského Soči? Pak je problém ve vašem internetovém připojení, vzkazují fanouškům z Kavčích hor.

Alžběta Plívová, mluvčí České televize, připustila větší problémy jen při nedělním závodě Martiny Sáblíkové na 3000 metrů, kdy spadnul celý web ČT. A pak při středečním utkání hokejového turnaje Česko-Švédsko.

"Ve středu večer bohužel došlo kvůli obrovskému zájmu diváků k přetížení webu a stream pak sice mohli nadále sledovat všichni ti diváci, kteří se připojili před výpadkem, nemohli se však připojit diváci noví. Za nastalé problémy se všem divákům omlouváme a pracujeme s nejvyšší prioritou na nápravě," sdělila Plívová deníku Aktuálně.cz

ČT: Kapacita našeho zařízení je dostatečná

Podle častých zmínek v diskusích na sociálních sítích je ale zjevné, že velkému počtu uživatelů se často "sekají" či padají streamy i při mnoha dalších příležitostech. Samozřejmě zejména ve chvílích, kdy je v akci český závodník, který mu potenciální šanci na medaili.

Tady si ale ČT problém na své straně nepřipouští. "Česká televize už nyní používá pro iVysílání nejvýkonnější dostupnou streamovací platformu v České republice a její kapacita zatím nebyla při olympijských přenosech vyčerpána. Pokud mají diváci problém se zasekávajícím se videostramingem, doporučujeme ověřit rychlost a kvalitu internetového připojení, popř. použít nižší kvalitu streamu, kterou náš player nabízí," zmiňuje Plívová.

Podle ní vydrží systém přístup 100 000 uživatelů v jednu chvíli. Kolik lidí se pokoušelo připojit například k vysílání středečního hokejového utkání, neuvedla. Zmínila jen relativní srovnání: "Návštěvnost sportovních sekcí vzrostla v průběhu zimní olympiády na více než desetinásobek běžných hodnot."

Za Voyo si musíte zaplatit

Streamy ze Soči přináší i voyo.cz, web ze skupiny televize Nova. Zatímco streamy České televize jsou pro uživatele zdarma, na voyo.cz se platí. A to 189 korun za měsíc, přičemž prvních 7 dní je zdarma.

"Streamy na voyo.cz k nám ze Soči díky jiné technologii chodí dokonce o tři sekundy dřív než ty na webu České televize," tvrdí Radim Mana z PR programů Nova Sport a Fanda. Podle něj návštěva sportovní sekce voyo.cz stoupla během olympiády o sto procent oproti normálnímu provozu a výpadky streamů na voyo.cz nejsou hlášeny.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 58 minutami

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek se ve středu vydá na svou první zahraniční cestu na Slovensko

Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) se příští středu 28. dubna, týden po svém jmenování do vlády, vydá na svou první zahraniční cestu. Jak bývá u nejvyšších českých ústavních činitelů po rozpadu společné federace nepsanou tradicí, povede na Slovensko. Kulhánek to večer oznámil na twitteru po dnešním telefonátu se svým polským protějškem Zbigniewem Rauem.

Polskému ministrovi zahraničí poděkoval za slova podpory, které Rau vyjádřil České republice. "Pozval mě do Polska, kam se moc rád vydám. Na první zahraniční cestu pojedu ve středu na Slovensko a pak i do Maďarska. Spolupráce ve V4 je priorita," uvedl šéf české diplomacie.

Další zprávy