Crans Montanu zaplavil sníh, sjezd žen s dvěma Češkami byl přeložen

ČTK ČTK
13. 2. 2016 9:43
Ženský sjezd Světového poháru v Crans Montaně se pojede až v neděli. Pořadatelé ho odložili kvůli vydatné sněhové nadílce. Startovat měly i Ester Ledecká a Klára Křížová.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Crans Montana - Sjezd Světového poháru v Crans Montaně, v němž dnes měly startovat i Ester Ledecká a Klára Křížová, byl po vydatné sněhové nadílce odložen na neděli. Pojede se místo plánovaného závodu v kombinaci, který dnes Mezinárodní lyžařská federace FIS bez náhrady zrušila.

Ve švýcarském středisku napadlo během pátku a noci na dnešek přes půl metru sněhu, takže pořadatelé nemohli upravit trať. Ráno nejprve odložili start sjezdu o dvě hodiny na 12:30, ale vzápětí oznámili, že se závod o den odkládá.

"Jdu si zalyžovat do prašanu. Zkusím se ovládat a nepřehnat to," uvedla vedoucí žena Světového poháru Američanka Lindsey Vonnová na twitteru, kde vyvěsila i výmluvnou fotografii svého auta zasypaného sněhem.

Ledecká si tak musí počkat na další start ve Světovém poháru, v němž se poprvé představila před týdnem v Garmisch-Partenkirchenu a překvapila 24. místem ve sjezdu. Dvacetiletá mistryně světa na snowboardu bodovala i den poté v super-G.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy