ČOV získá od Fortuny na mládež až 70 milionů ročně

ČTK ČTK
9. 10. 2014 13:43
Sázková kancelář Fortuna poukáže Českému olympijskému výboru (ČOV) část loterijních odvodů na mládežnický sport.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Fortuna

Praha - Sázková kancelář Fortuna poukáže Českému olympijskému výboru (ČOV) část loterijních odvodů na mládežnický sport. Podle tiskové zprávy ČOV by se mohlo jednat ročně až o 70 milionů korun. Fortuna se tak stala devátým subjektem, který v souladu s legislativou platnou od letošního ledna poskytne peníze na podporu mládežnického sportu.

"Obchodní činnost Fortuny je úzce vázaná na sportovní prostředí, proto vnímáme jako logické, abychom se tímto způsobem podíleli na jeho rozvoji. Podhoubí českého sportu dlouhodobě trpí nedostatkem finančních prostředků, proto jsme se s Českým olympijským výborem domluvili, že peníze budou primárně využity na investice do zlepšování infrastruktury určené ke sportování dětí a mládeže," uvedl generální ředitel Fortuny Martin Todt.

Dohodu přivítal předseda ČOV Jiří Kejval. "Jsem rád, že provozovatelé kurzových sázek a loterií využívají zákonné možnosti a neváhají podpořit mládežnický sport, kde jsou prostředky nejvíce potřeba," řekl. Peníze by se měly dělit mezi sportovní svazy - letos to již bylo 173 milionů. Celkově za tento rok se počítá s částkou přes 350 milionů.

Už v březnu se s ČOV domluvily další velké sázkové kanceláře Sazka a Tipsport. Novela zákona umožňuje poskytnout až 25 procent z takzvané loterijní daně na sport prostřednictvím ČOV.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy