ČOV získá od Fortuny na mládež až 70 milionů ročně

ČTK ČTK
9. 10. 2014 13:43
Sázková kancelář Fortuna poukáže Českému olympijskému výboru (ČOV) část loterijních odvodů na mládežnický sport.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Fortuna

Praha - Sázková kancelář Fortuna poukáže Českému olympijskému výboru (ČOV) část loterijních odvodů na mládežnický sport. Podle tiskové zprávy ČOV by se mohlo jednat ročně až o 70 milionů korun. Fortuna se tak stala devátým subjektem, který v souladu s legislativou platnou od letošního ledna poskytne peníze na podporu mládežnického sportu.

"Obchodní činnost Fortuny je úzce vázaná na sportovní prostředí, proto vnímáme jako logické, abychom se tímto způsobem podíleli na jeho rozvoji. Podhoubí českého sportu dlouhodobě trpí nedostatkem finančních prostředků, proto jsme se s Českým olympijským výborem domluvili, že peníze budou primárně využity na investice do zlepšování infrastruktury určené ke sportování dětí a mládeže," uvedl generální ředitel Fortuny Martin Todt.

Dohodu přivítal předseda ČOV Jiří Kejval. "Jsem rád, že provozovatelé kurzových sázek a loterií využívají zákonné možnosti a neváhají podpořit mládežnický sport, kde jsou prostředky nejvíce potřeba," řekl. Peníze by se měly dělit mezi sportovní svazy - letos to již bylo 173 milionů. Celkově za tento rok se počítá s částkou přes 350 milionů.

Už v březnu se s ČOV domluvily další velké sázkové kanceláře Sazka a Tipsport. Novela zákona umožňuje poskytnout až 25 procent z takzvané loterijní daně na sport prostřednictvím ČOV.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Dortmund suspendoval záložníka Sancha za pozdní příchody

V sestavě Borussie Dortmund v sobotním bundesligovém šlágru proti Mönchengladbachu překvapivě chyběl anglický záložník Jadon Sancho. Devatenáctiletého fotbalistu vedení klubu suspendovalo za pozdní návrat z reprezentace, s níž v minulém týdnu prohrál v Praze s českým výběrem 1:2 a v pondělí v Sofii deklasoval Bulhary 6:0.

"Bylo to jen na jeden den, na Ligu mistrů bude zpátky," řekl sportovní ředitel Michael Zorc. Borussia nastoupí ve slávistické skupině F ve středu v Miláně proti Interu.

Podle britských médií se Sancho vrátil do Dortmundu téměř o 24 hodin později, než měl a čas nedodržel opakovaně. Na hřišti se přitom mladému Angličanovi daří, v sedmi bundesligových zápasech dal tři góly. Borussia v sobotu i bez něj porazila lídra tabulky Mönchengladbach 1:0.

před 1 hodinou

Klicperovo divadlo muselo zrušit premiéru komedie Woodyho Allena kvůli autorským právům

Klicperovo divadlo v Hradci Králové muselo na poslední chvíli zrušit sobotní premiéru komedie Woodyho Allena Spáči kvůli neschváleným autorským právům k adaptaci hry, řekl mluvčí divadla Martin Sedláček. "Autorská práva jsou zatím v řešení. Tím, že vzniká úplně nová adaptace, musí se schvalovat. Některé věci vznikají přímo při zkoušení," uvedl Sedláček.

Divadlo informaci zveřejnilo krátce před představením a kromě premiéry odložilo i první reprízu naplánovanou na 21. října. Původně filmovou komedie z roku 1973, kde hlavní role zahráli Woody Allen a Diane Keatonová, adaptovali pro divadlo Adam Skala a Martin Satoranský. Prvně jmenovaný se ujal i režie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy