Místo šlágru drtivý výprask. Cotto smetl Martineze

Sport Sport
8. 6. 2014 8:20
Zápas o mistrovský pás organizace WBC byl ukončen po devátém kole, Miguel Cotto vyhrál TKO
Miguel Cotto a Sergio Martinez v akci
Miguel Cotto a Sergio Martinez v akci | Foto: Reuters

New York - Portoričan Miguel Cotto v předpokládaném šlágru boxerské sezony se Sergio Martinezzem zvítězil technickým knockoutem a získal pás organizace WBC.

Argentinský bojovník zápas vzdal po devátém kole, v němž vygradovala útočná smršť Cotta. Ten do svého soupeře neúnavně bušil od prvního do posledního kola a čtyřikrát během zápasu (třikrát v prvním kole) ho poslal k zemi.

V době ukončení zápasu vedl Cotto na body u všech tří rozhodčích shodně 90-77. "Tohle je nejlepší den mého života a současně vrchol mé profesionální boxerské kariéry," prohlásil po zápase portorický šampion, kterému aplaudovala více jak 21 tisíci fanoušky - převážně jeho krajany - zaplněná Madison Square Garden.

Třiatřicetiletý Portoričan se stal prvním boxerem své země, který získal titul jedné ze čtyř prestižních organizací ve čtyřech vahách. Za sebou tak nechal legendy Wilfreda Beniteze, Wilfreda Gomeze a Felixe Trinidada, který byl shodou okolností o víkendu uveden do Mezinárodní síně slávy. Toto trio vybojoval "jen" pásy ve třech vahách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy