Contador prodloužil a chystá návrat. Ovládne už Vueltu?

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 6. 2012 16:54
Španělský cyklista Alberto Contador se po odpykání trestu za doping vrátí do pelotonu v barvách stáje Saxo Bank.
Alberto Contador
Alberto Contador | Foto: Reuters

Kodaň - Španělský cyklista Alberto Contador se po odpykání trestu za doping vrátí do pelotonu v barvách stáje Saxo Bank. Se svým dosavadním zaměstnavatelem podepsal bývalý vítěz Tour de France, Gira d'Italia a Vuelty smlouvu na tři roky.

Na podzim bude zpět v sedle

Dvouletý distanc za dopingový nález při předloňské Tour vyprší Contadorovi na začátku srpna a podle všeho by tak mohl devětadvacetiletý rodák z Pinta nastoupit do domácího Grand Tour - Vuelty, která startuje 18. srpna.

Spekulovalo se o tom, že by šampion Tour de France z let 2007 a 2009 mohl zamířit do stáje RadioShack-Nissan, zatímco její hvězdy bratři Andy a Fränk Schleckové by přešli do Saxo Banku, za který již oba v minulosti jezdili.

Spojován byl také s možným angažmá v Astaně, za niž závodí Roman Kreuziger a ve které sbíral španělský "Pistolník" své největší úspěchy či v belgickém týmu Omega Pharma-QuickStep českého miliardáře Zdeňka Bakaly, který zaměstnává Zdeňka Štybara a Františka Raboně.

Dánové chtěli Contadora udržet

"Kolem Albertovy budoucnosti bylo v posledních měsících hodně dohadů, ale naši sponzoři, Alberto i tým si přáli pokračovat ve spolupráci. V těch uplynulých dvou těžkých letech jsme všichni stáli při Albertovi a moc jsem se těšil na to, až budu moct oznámit, že se vrátí do týmu," uvedl šéf stáje Saxo Bank Bjarne Riis.

Devětadvacetiletý Contador byl definitivně potrestán za doping až po dlouhých tahanicích až letos v únoru a přišel o triumf na Tour z roku 2010, na níž měl pozitivní nález na clenbuterol. Comeback chystá v závodu Kolem Beneluxu, který začne 6. srpna a slouží jako příprava na Vueltu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Svaz průmyslu: Velké firmy mají zájem o očkování zaměstnanců, doufají v rychlejší návrat do normálu

Většina velkých firem má zájem o očkování zaměstnanců proti covidu-19 podnikovými lékaři. Vyplývá to z rychlého šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR, který ve čtvrtek představil jeho viceprezident Jan Rafaj. Podle odhadů svazu průmyslu by závodní lékaři a poskytovatelé zdravotní péče ve velkých firmách mohli naoočkovat až 1,2 milionu zaměstnanců. 

Své zaměstnance chtějí některé firmy k očkování i motivovat. Pracovníkům hodlají například proplácet dobu, kterou budou muset strávit očkováním. Podniky si od očkování slibují nejen výrazné snížení nemocnosti, ale i rychlejší návrat k normálnímu životu, upozornil Rafaj. Svaz průmyslu už minulý týden pomohl prosadit, že v druhé vlně očkování od května smí pomoct s vakcinací i firmy a jejich lékaři. Teď navrhuje, aby už při registraci k očkování mohli lidé zaškrtnout, že se chtějí nechat očkovat právě u svého zaměstnavatele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy