Contador ovládl i časovku Kreuziger klesl na 12. místo

23. 7. 2009 18:11
Alberto Contador si jede za vítězstvím v Tour
Alberto Contador slaví vítězství v 18. etapě
Alberto Contador slaví vítězství v 18. etapě | Foto: Sport

Annecy - Čtvrteční časovku na 40 km na Tour de France vyhrál Alberto Contador. Španělský cyklista si tak tři etapy před koncem výrazně upevnil vedení v průběžném pořadí.

Český jezdec Roman Kreuziger dojel na 53. místě a v celkové klasifikaci klesl o jednu pozici na 12. příčku.

Contador zvládl 40 km v okolí města Annecy za 48 minut a třicet vteřin. Druhé místo obsadil vítěz úvodní časovky v Monaku Fabian Cancellara ze Švýcarska, který zaostal o tři sekundy, třetí Michail Ignatěv z Ruska o 15.

Vítěz závodu z roku 2007 Contador si připsal včetně časovky týmů třetí etapový triumf na letošní Tour a v čele průběžného pořadí zvýšil náskok před druhým Andym Schleckem z Lucemburska na čtyři minuty a 11 vteřin.

Na třetí místo se v celkové klasifikaci posunul Contadorův týmový kolega z Astany Lance Armstrong. Sedminásobný vítěz Tour dnes obsadil 16. místo a na španělského lídra ztrácí pět minut a 25 sekund.

Kreuziger nedokázal navázat na výkon z úvodní časovky v Monaku, kde dojel na sedmém místě. Do cíle v Annecy dorazil se ztrátou tří minut a 16 vteřin na vítězného Contadora.

V průběžném pořadí klesl o jednu příčku na 12. místo a na desátého Christophe Le Mevela ztrácí minutu a 27 sekund.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 18. etapa (časovka 40 km):
1. Contador (Šp.) 48:31 min., 2. Cancellara (Švýc.) -3, 3. Ignatěv (Rus.) -15, 4. Larsson (Švéd.) -33, 5. Millar -41, 6. Wiggins (oba Brit.) -43, 7. L. Sánchez (Šp.) -44, 8. Moreau (Fr.) -45, 9. Klöden (Něm.) -54, 10. Zabriskie (USA) -1:02, ...53. Kreuziger (ČR) -3:16.

Průběžné pořadí:
1. Contador 73:15:39, 2. A. Schleck (Luc.) -4:11, 3. Armstrong (USA) -5:25, 4. Wiggins -5:36, 5. Klöden -5:38, 6. F. Schleck (Luc.) -5:59, 7. Nibali (It.) -7:15, 8. Vande Velde (USA) -10:08, 9. Astarloza (Šp.) -12:38, 10. Le Mevel (Fr.) -12:41, ...12. Kreuziger -14:08