Všichni zemřeme, zpívali fanoušci Zenitu. Podívejte se, kde se ještě sportuje

Sport Sport
16. 3. 2020 13:27
Koronavirus Covid-19 zastavil téměř všechny významnější sportovní soutěže na světě. Podívejte se, které ještě běží.

V Evropě v tuto chvíli pokračují jen dvě významnější fotbalové soutěže, turecká a ruská liga.

V Turecku, kde v nejvyšší soutěži působí pět českých fotbalistů, se hraje bez diváků, ruská Premier League, kde nastupuje Alex Král, ale tribuny ještě nezavřela. Pravděpodobně proto fanoušci Zenitu Petrohrad během sobotního zápasu s Uralem (7:1) skandovali "Všichni tady umřeme!".

Už od příštího kola ale bude návštěvnost zápasů v ruských soutěžích z nařízení Fotbalové asociace omezena. Generální nařízení stran sportovních událostí ale ruský stát zatím neučinil. 

 

Právě se děje

před 41 minutami

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při nehodě na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice je uzavřená. Nikdo se vážně nezranil, uvedli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu se vytvořily na dálnici kolony, podle předběžných informací potrvá uzavírka dálnice minimálně do 9:00.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Australská znakařka McKeownová překonala světový rekord

Devatenáctiletá australská plavkyně Kaylee McKeownová překonala na národním šampionátu v krátkém bazénu světový rekord. Znakařskou dvoustovku zvládla za 1:58,94 a předchozí maximum maďarské hvězdy Katinky Hosszúové z roku 2014 vylepšila o 29 setin sekundy.

Australští plavci přitom kvůli koronavirové pandemii soutěží o tituly na dálku. Simultánně se závodí v Brisbane, Sydney, Melbourne, Perthu a Hobartu.

"V krátkém bazénu moc často neplaveme, takže mě rekord hodně překvapil," citovala agentura Reuters McKeownovou, čtyřnásobnou medailistku z předloňské olympiády mládeže. Mezi dospělými už na MS vybojovala tři stříbra, nyní se zařadila i mezi favoritky odložených olympijských her v Tokiu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy