Clippers zdolali Dallas, stejně jako v létě v boji o Jordana

30. 10. 2015 9:26
Jordan k vítězství nad Dallasem, kterému v létě slíbil podepsat smlouvu, ale krátce na to se rozhodl změnit názor, přispěl šesti body, 15 doskoky a čtyřmi bloky.
NBA: Dallas Mavericks vs. Los Angeles Clippers (DeAndre Jordan)
NBA: Dallas Mavericks vs. Los Angeles Clippers (DeAndre Jordan) | Foto: Reuters

New York - Týmy Los Angeles Clippers a Dallas Mavericks svedly v létě velký boj o volného hráče DeAndreho Jordana, kterého nakonec udržel kalifornský celek. Basketbalisté Clippers byli úspěšní i ve čtvrtečním vzájemném zápase, který vyhráli 104:88. Jordan k vítězství nad Dallasem, kterému v létě slíbil podepsat smlouvu, ale krátce na to se rozhodl změnit názor, přispěl šesti body, 15 doskoky a čtyřmi bloky.

"Byl to vypjatý zápas. Emocí bylo hodně, protože to byl první domácí zápas a chtěli jsme potěšit fanoušky," řekl Jordan, který odmítl mluvit o letních námluvách s Dallasem.

Emoce se projevovaly na hřišti. Týmy si dohromady připsaly čtyři technické chyby a předvedly spoustu tvrdých faulů, které vyvrcholily zákrokem Dirka Nowitzkého právě na Jordana.

Nowitzki dal 16 bodů. Nejlepším střelcem Dallasu, kterému chybí dvojice Deron Williams, Wesley Matthews, byl se 17 body John Jenkins.

"Chyběli nám hráči, takže bychom museli hrát naprosto neomylně, aby byla šance na výhru a to se nestalo. Hráli jsme solidně, ale bez lepší střelby nemůžeme zvítězit," povzdechl si trenér poražených Rick Carlisle.

Tahounem Clippers byl Blake Griffin, který zaznamenal 26 bodů a 10 doskoků.

Atlanta napravila dojem z prvního nevydařeného utkání a vypadala o něco více jako nejlepší tým Východní konference z minulé sezony, když si poradila s New Yorkem 112:101. Jeff Teague si připsal 23 bodů, Al Horford přidal 21. Hawks měli od první čtvrtiny zápas víceméně pod kontrolou.

"Jen hledáme rytmus z loňska a dnes už to bylo lepší," řekl Paul Millsap, jenž dosáhl na double double za 11 bodů a 11 doskoků.

Carmelo Anthony sice nastřílel 25 bodů, ale proměnil jen deset z 27 střel a nedařilo se mu ani ve druhém utkání sezony.

"Měli jsme ostřejší rozbor videa s trenérem, kde jsme si to vyříkali a snad už budeme hrát jenom lépe," komentoval Al Horford úspěšnost střelby 51 procent a deset proměněných trojek.

Memphis promarnil v utkání s Indianou patnáctibodové vedení v úvodu a těsně před koncem třetí čtvrtiny ztrácel devět bodů, ale skvěle zvládl poslední dvanáctiminutovku a nakonec zvítězil 112:103. Marc Gasol nastřílel 20 bodů, z toho osm v poslední čtvrtině, a šest jeho spoluhráčů dosáhlo na dvouciferný počet bodů. George Hill z Indiany dorovnal v počtu bodů Gasola. Pacers mají po dvou zápasech bilanci 0-2, což se jim nestalo od roku 2009.

Výsledky NBA:

Indiana - Memphis 103:112, LA Clippers - Dallas 104:88, New York - Atlanta 101:112.