Clippers k nezastavení, vyhráli 13. zápas po sobě

24. 12. 2012 7:24
Vítěznou sérii basketbalistů týmu Los Angeles Clippers nezastavil ani Phoenix.
Blake Griffin (v bílém) je jedním ze strůjců skvělé série Los Angeles Clippers.
Blake Griffin (v bílém) je jedním ze strůjců skvělé série Los Angeles Clippers. | Foto: Reuters

New York - Vítěznou sérii basketbalistů týmu Los Angeles Clippers v NBA nezastavil ani Phoenix.

Celek, který celou svoji existenci zůstává ve stínu slavnější L.A. Lakers, tak vyhrál třinácté utkání za sebou a vytvořil nový klubový rekord. Velkou měrou se o něj postaral 23 body Blake Griffin a Chris Paul 17 body a 13 asistencemi. Clippers vyhráli 103:77.

Fanoušky Dallasu sice potěšil návrat zraněného Dirka Nowitzkého, ale porážce 91:129 od San Antonia Spurs ani německý hráč nezabránil. Nowitzki se zranil v přípravě a musel vynechal prvních 27 zápasů základní části NBA.

Němce potěšila aspoň jeho forma

Při debaklu v San Antoniu odehrál čtyřiatřicetiletý Němec celkem 20 minut a připsal si osm bodů. "Ve třetí čtvrtině jsme prohrávali už asi o osmdesát bodů, takže nemělo smysl se vracet do hry," řekl Nowitzki. "Ale cítil jsem se dobře. S dechem jsem stačil, jen jsem po pár sprintech měl těžké nohy," dodal.

Rozdíl ve skóre Nowitzki trochu nadsadil, protože domácí Spurs vedli maximálně o 46 bodů. "Dostali jsme nakopáno. Nemusíme nic zastírat, byla to stará dobrá nakládačka," přidal jiný hráč Dallasu Shawn Marion

Výsledky: Brooklyn - Philadelphia 95:92, New York - Minnesota 94:91, Orlando - Utah 93:97, San Antonio - Dallas 129:91, Phoenix - LA Clippers 77:103, Sacramento - Portland 108:96