Cleveland vyhrál v Dallasu v prodloužení a protáhl vítěznou sérii

13. 1. 2016 9:22
Basketbalisté Clevelandu zvítězili v NBA na hřišti Dallasu 110:107 po prodloužení poté, co dohnali šestnáctibodové manko z první čtvrtiny, a připsali si osmou výhru za sebou.
Kyrie Irving z Clevelandu Cavaliers zakončuje
Kyrie Irving z Clevelandu Cavaliers zakončuje | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu zvítězili v NBA na hřišti Dallasu 110:107 po prodloužení poté, co dohnali šestnáctibodové manko z první čtvrtiny, a připsali si osmou výhru za sebou. LeBron James se na vítězství vedoucího týmu Východní konference podílel 27 body a 10 doskoky.

V poslední čtvrtině se oba celky několikrát vystřídaly ve vedení. Dvacet vteřin před koncem normální hrací doby vyrovnal smečí LeBron James na 95:95 a domácí Mavericks nedokázali zakončit. Minutu před koncem prodloužení James posunul svůj tým do vedení 106:105. Poté Cavaliers soupeře ubránili a v poslední vteřině svého útoku skórovali zásluhou Kyrieho Irvinga za tři body a šli do trháku 109:105. Irvingovi na trojku přihrál James, který přitom také mohl vystřelit.

"Prostě mu tolik věřím a on si také věří," řekl k této akci James. Irving přidal 22 bodů. Mavericks nestačilo 25 bodů Chandlera Parsonse.

New York Knicks porazili Boston 120:114, přestože hráli téměř celou druhou polovinu zápasu bez Carmela Anthonyho. Ten dal v prvním poločase 17 bodů, ale v jeho závěru si zvrtnul kotník. K důležité výhře domácí dovedl Kristaps Porzingis, autor 26 bodů. Arron Afflalo ve druhé půli nastřílel 20 ze svých 24 bodů. Knicks mají vyrovnanou bilanci 20 výher a 20 proher. Alespoň padesátiprocentní úspěšnost v této fázi sezony měli naposledy před třemi lety.

Podeváté v řadě zvítězili hráči San Antonia, kteří dobyli palubovku Detroitu 109:99. Spurs táhl s 31 body Tony Parker. LaMarcus Aldridge přidal 22 bodů a 13 doskoků. Za domácí nastřílel Kentavious Caldwell-Pope 25 bodů. Utkání mělo netradiční prodlevu na začátku druhé půle, protože se měnily síťky na obou koších.

Ani 30 bodů Jimmyho Butlera neodvrátilo třetí prohru Chicaga v řadě. Bulls podlehli Milwaukee 101:106. Domácí k výhře dovedl Jannis Antetokunmpo, jenž nasbíral 29 bodů a 10 doskoků. Bucks za celý zápas předvedli pouhých pět ztrát.

Výsledky NBA:

Dallas - Cleveland 107:110 po prodl., Detroit - San Antonio 99:109, Indiana - Phoenix 116:97, LA Lakers - New Orleans 95:91, Memphis - Houston 91:107, Milwaukee - Chicago 106:101, Minnesota - Oklahoma City 96:101, New York - Boston 120:114.

4. Denver 38 14 24 36,8
5. Minnesota 39 12 27 30,8