Cleveland smetl Wizards, James byl blízko triple doublu

27. 11. 2014 8:45
Basketbalisté Clevelandu po nedávné čtyřzápasové sérii proher zvítězili v NBA podruhé za sebou, když vyhráli nad Washingtonem 113:87.
LeBron James proniká přes Marcina Gortata
LeBron James proniká přes Marcina Gortata | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu po nedávné čtyřzápasové sérii proher zvítězili v NBA podruhé za sebou. Ve středu vyhráli nad Washingtonem 113:87, vrátili mu pět dní starou porážku a vyrovnali svou bilanci na 7-7. Vítězné šňůry prodloužily Portland, Golden State a Toronto.

Cleveland dostal ve Washingtonu výprask a LeBron James a spol. si dali tentokrát hodně záležet, aby se to doma neopakovalo. Už první čtvrtinu vyhráli o 13 bodů a nedovolili Wizards vrátit se do zápasu. James zaznamenal 29 bodů, deset doskoků a osm asistencí a těsně mu unikl triple double.

"Hráli jsme, jak se má. Dobře jsme si přihrávali, bránili jsme a udrželi koncentraci po celých 48 minut. Jsem spokojený s tím, jaký výkon jsme předvedli v posledních dvou zápasech," řekl James. V dresu Washingtonu se vůbec nedařilo Johnu Wallovi, opora týmu dala jen šest bodů.

Portland vyhrál už podeváté v řadě

Nejdelší vítěznou sérii sezony dál drží Portland, který díky výborné třetí čtvrtině zdolal Charlotte 105:97 a vyhrál už podeváté v řadě. Wesley Matthews se po střeleckém trápení v posledních zápasech střelecky chytil a s 28 body byl nejlepším střelcem utkání. Pomohl mu 22 body Damian Lillard a Blazers přežili velké trápení LaMarcuse Aldridge, jenž proměnil pouze tři z 18 střel. Domácím nestačil další double double Ala Jeffersona, který zaznamenal 21 bodů a 14 doskoků.

Ve velké formě hraje i Golden State a hlavně Stephen Curry. Warriors zvítězili posedmé za sebou, když i přes vypuštěnou poslední čtvrtinu porazili Orlando jasně 111:96. Currymu vyšel další zápas na Floridě. V úterý v Miami nastřílel 40 bodů a dal osm trojek, tentokrát stačilo na Orlando šest úspěšných trojkových pokusů a celkem 28 bodů. "Každá naše výhra je trochu jiná. Pomohou jiní hráči, všichni se zapojí, a proto jsme tak silní," řekl ostrostřelec Warriors.

Zvítězily také týmy z čela obou konferencí. Toronto i Memphis si připsaly venkovní výhru a vylepšily bilanci na 13-2. Raptors přestříleli Atlantu 126:115, vedl je DeMar DeRozan s 27 body. Memphis přečkal velmi dobrý výkon trápících se Lakers, když v Los Angeles musel zvládnout koncovku a díky 19 bodům a 11 doskokům Marca Gasola zvítězil 99:93.

Chandler zářil proti bývalému chlebodárci

Bývalý pivot New Yorku Tyson Chandler byl hlavní postavou výhry Dallasu nad Knicks 109:102 po prodloužení. Chandler dosáhl na letošní maxima 17 bodů a 25 doskoků. Mavericks měli s New Yorkem, kterému chyběl Carmelo Anthony kvůli bolestem zad, překvapivě velké problémy.

Střelecky se za domácí chytil po několika zápasech také Dirk Nowitzki, jenž dal 15 ze svých 30 bodů v poslední čtvrtině a v prodloužení. Anthonyho v základní pětce nahradil J.R. Smith, kterému se vůbec nedařilo, ale v poslední sekundě základní hrací doby trefil střelu a poslal duel do prodloužení.

Na lepší časy se blýská Oklahomě. Po šesti porážkách za sebou zdolala Utah 97:82 a odlepila se ze dna Západní konference. Hned tři hráči vítězů zaznamenali přes 20 bodů a Thunder mohou doufat, že vyšetření zraněných opor Russella Westbrooka s Kevinem Durantem dopadne v následujících dnech dobře a brzy se vrátí do sestavy.

Výsledky NBA:

Atlanta - Toronto 115:126, Charlotte - Portland 97:105, Cleveland - Washington 113:87, Dallas - New York 109:102 po prodl., Detroit - LA Clippers 98:104, Houston - Sacramento 102:89, LA Lakers - Memphis 93:99, Minnesota - Milwaukee 86:103, Oklahoma City - Utah 97:82, Orlando - Golden State 96:111, Philadelphia - Brooklyn 91:99, Phoenix - Denver 120:112, San Antonio - Indiana 106:100.

4. Oklahoma City 16 4 12 25,0
5. Minnesota 13 3 10 23,1