Cleveland nasázel Detroitu 20 trojek a vede 2:0

21. 4. 2016 9:40
Druhé výhry na domácích palubovkách přidaly ve středečním programu i týmy Miami a Los Angeles Clippers.
LeBron James slaví vítězství Cavaliers
LeBron James slaví vítězství Cavaliers | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Clevelandu nastříleli Detroitu 20 trojek a i díky vyrovnání rekordu NBA v play off se po vítězství 107:90 ujali vedení v sérii prvního kola 2:0 na zápasy. Druhé výhry na domácích palubovkách přidaly ve středečním programu i týmy Miami a Los Angeles Clippers.

Hned sedm tříbodových košů nasázel Detroitu J.R. Smith, zpoza oblouku se trefilo nejméně jednou i sedm jeho spoluhráčů. "Jak jsem volný, tak pálím. Je to jednoduché," řekl autor 21 bodů Smith, který se pokusil celkem o jedenáct tříbodových střel.

Jeho hvězdný spoluhráč LeBron James byl s 27 body nejlepším střelcem zápasu, Kyrie Irving přidal 22 a Cleveland porazil Pistons v play off podesáté v řadě. Ve velmi tvrdém zápase se hosté drželi do poločasu díky Andremu Drummondovi a jeho dvaceti bodům, ale pivot Detroitu také minul dvanáct trestných hodů.

Miami porazilo Charlotte 115:103 a domácí navázali na první zápas, ve kterém soupeři nastříleli 123 bodů. Lídrem byl tentokrát s 28 body Dwyane Wade, Hassan Whiteside přidal 17 bodů a 13 doskoků. Domácí měli už po poločase na kontě 72 bodů. "Jak se teď ale série přesune do Charlotte, nemůžeme spoléhat jen na to, že nám to pořád bude takhle padat," řekl trenér Heat Erik Spoelstra.

V týmu soupeře dali Kemba Walker 29 bodů a Al Jefferson 25, ale útok není zatím problém Hornets. Vázne jim obrana, domácí nedokázali zastavit hlavně ve druhé čtvrtině, kdy dostali 43 bodů. "Tohle je play off. Teď hrajeme dva zápasy doma a doma hrajeme lépe. Už dnes jsme hráli lépe než v prvním zápase, tak snad to bude pokračovat," řekl trenér Steve Clifford.

Los Angeles Clippers porazili Portland 102:81. Rozhodla poslední čtvrtina, kterou domácí vyhráli 35:20. Střeleckým lídrem byl Chris Paul s 25 body.

Výsledky 1. kola play off NBA:

Východní konference - 2. zápasy:

Cleveland - Detroit 107:90, stav série 2:0; Miami - Charlotte 115:103, stav série 2:0.