Cleveland je prvním postupujícím do čtvrtfinále NBA

24. 4. 2017 8:12
Hvězdný LeBron James přispěl ke čtvrtému vítězství Cavaliers třiatřiceti body a deseti doskoky.
LeBron James.
LeBron James. | Foto: Reuters

Indianapolis - Basketbalisté Clevelandu zvítězili v Indianě 106:102, celou osmifinálovou sérii ovládli 4:0 a jsou prvním postupujícím týmem do čtvrtfinále play off NBA. Nakročeno mají i hráči Houstonu, kteří po výhře 113:109 na hřišti Oklahoma City vedou 3:1. Boston dokázal vyrovnat v sérii s Chicagem na 2:2, totéž se povedlo i Utahu proti Los Angeles Clippers.

Indiana měla mírně navrch pouze v první čtvrtině, poté převzali kontrolu nad utkáním hostující Cavaliers, kteří ještě v úvodu poslední části vedli dvouciferným rozdílem. Pacers následně předvedli šňůru 19:4, po níž šli do vedení 102:100. Jenže LeBron James trojkou strhl vedení na stranu Clevelandu a domácí už se za celou poslední minutu nezmohli na odpověď. Cleveland tak osmifinálovou sérii vyhrál 4:0 potřetí za sebou.

James vedl hosty s 33 body a 10 doskoky, Kyrie Irving přidal 28 bodů, posledním dvouciferným střelcem Cavaliers byl Deron Williams s 14 body. Nepadalo to Kevinu Loveovi, který k 16 doskokům připojil jen pět bodů, když trefil pouze dvě ze 13 střel z pole. Nejlepším střelcem Indiany byl s 22 body Lance Stephenson, 20 bodů nastřílel Myles Turner. Rozehrávač Jeff Teague si připsal 15 bodů a 10 asistencí. Na 15 bodech skončil i lídr týmu Paul George, jenž proměnil pouze pět z 21 střeleckých pokusů.

1. kolo play off NBA:

Východní konference - 4. zápasy:

Indiana - Cleveland 102:106, konečný stav série 0:4; Chicago - Boston 95:104, stav série 2:2.

Západní konference - 4. zápasy:

Oklahoma City - Houston 109:113, stav série 1:3; Utah - LA Clippers 105:98, stav série 2:2.