Chybělo 15 setin. Sáblíková těsně prohrála s Pechsteinovou

25. 11. 2012 14:54
Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Kolomně v Rusku druhá v závodu na 3000 metrů.

Kolomna - Těsnější to snad ani být nemohlo. Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila na Světovém poháru v Kolomně v Rusku druhá v závodu na 3000 metrů. Se svým vzorem, čtyřicetiletou Němkou Claudií Pechsteinovou, prohrála o pouhých patnáct setin sekundy.

Sáblíková skončila druhá i v úvodním závodu sezony před týdnem v Heerenveenu a na stříbrné pozici je i v pruběžném pořadí SP na dlouhých tratích.

Zatímco v Nizozemsku se musela poklonit jiné Němce Stephanii Beckertové, v Rusku jí porazila žijící legenda Pechsteinová. Beckertovou česká závodnice tentokrát porazila v přímém souboji v závěrečné rozjížďce. Třetí místo vybojovala Nizozemka Marije Jolingová.

Aktualizujeme

Světový pohár v rychlobruslení v Kolomně (Rusko):

Muži:

1500 m: 1. Verweij (Niz.) 1:45,56, 2. Swings (Belg.) 1:45,77, 3. Hansen (USA) 1:45,91; divize B: 28. Sáblík (ČR) 1:52,46.

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 6 závodů): 1. Vriend (Niz.) 145 b., 2. Bökko (Nor.) 130, 3. Verweij 128.

Ženy:

3000 m: 1. Pechsteinová (Něm.) 4:02,31, 2. Sáblíková (ČR) 4:02,46, 3. Jolingová (Niz.) 4:03,90,

Průběžné pořadí SP (po 2 ze 6 závodů): 1. Beckertová (Něm.) 160, 2. Sáblíková 160, 3. Pechsteinová 121.