Chrudim padla v poháru s Charkovem a vzdálil se jí postup

21. 11. 2013 22:16
Futsal - ilustrační foto.
Futsal - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Pardubice - Futsalisté Chrudimi ve druhém zápase elitní fáze Futsal Cupu podlehli v Pardubicích Lokomotivu Charkov 2:3 a jejich šance na premiérový postup do Final Four poklesly.

Východočeši v sobotu potřebují porazit favorizovanou Barcelonu a navíc mít nejlepší skóre ve skupině A. Tabulce vládnou Katalánci po čtvrteční jasné výhře 10:1 nad Targu Mures.

Chrudim se proti ukrajinskému celku trápila

Právě rumunského mistra Chrudim ve středu rozstřílela 9:1, ale s Charkovem se od začátku trápila. Ukrajinského šampiona poslal do vedení v osmé minutě Bělocerkovec, domácí za pět minut odpověděli trefou Felipeho. O chvíli později mohl otočit skóre jeho spoluhráč Dentinho, ale z penalty trefil jen tyč.

Charkov začal lépe i druhou půli a po několika vteřinách mu vrátil náskok Kiseljov. Lokomotiv dobrou defenzivou nedovolil hráčům ERA-PACKu vyrovnat, při chrudimské hře bez brankáře pak zvýšil svým druhým zásahem v utkání Kiseljov. Těsně před koncem Douglas už jen snížil na konečných 2:3.

Mareš a spol. věří, že Barcelonu porazí

"Myslím si, že jsme neměli ani štěstí. Byl to vyrovnaný zápas. Myslím, že sil jsme měli dost, ale Charkov využil svých šancí a asi zaslouženě vyhrál," řekla v České televizi opora Chrudimi Roman Mareš.

"Kdybychom v postup nevěřili, tak by to bylo špatné. Od toho jsme tady, ale bude to těžké. Popereme se o to a doufám, že nám výborní diváci pomohou a my jim uděláme radost," doplnil Mareš k utkání s Barcelonou.