Choupenitche doprovodí do Ria kordista Beran

16. 4. 2016 15:23
Beran zvládl v hale na Podvinném mlýně bez problémů základní skupinu, v eliminaci pak porazil čtyři soupeře. Ve finále si letenku do Ria zajistil vítězstvím 15:13 nad Rakušanem Josefem Mahringerem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Kordista Jiří Beran vyhrál evropský kvalifikační turnaj v Praze a zajistil si postup na olympijské hry do Ria de Janeiro. V českém týmu doplnil fleretistu Alexandera Choupenitche, který měl start v Brazílii už jistý na základě světového žebříčku.

Čtyřiatřicetiletý reprezentant tak úspěšně korunoval návrat po loňském zranění menisku, kvůli kterému půl roku nešermoval a naplno se vrátil až po Novém roce.

"Ráno jsem měl trochu nervy. Ještě před čtrnácti dny jsem ani nevěděl, jestli tady budu moct startovat," řekl druhý muž českého žebříčku ČTK. "Šel jsem si to užít a takhle to dopadlo. Teď se budu připravovat na mistrovství Evropy v červnu a pak dál," dodal Beran s tím, že ho čekají příjemné starosti s přeorganizováním letního programu.

Český šerm bude mít zástupce na olympijských hrách po 20 letech. Posledním šermířským reprezentantem pod pěti kruhy byl Roman Ječmínek, v Atlantě 1996 vypadl v prvním kole.

Ve hře dnes byli ještě fleretistka Andrea Bímová a v šavli Jan Doležal, oba ale skončili shodně v 1. kole eliminace. V neděli v pražské kvalifikaci nastoupí kordistka Dominika Doubová a v šavli Klára Hanzlíková.