Chcete na olympiádu do Ria? S cestovkou za 70 000

ČTK ČTK
20. 5. 2015 16:55
Cestovní kanceláře SLAN tour a IBTravel začnou ve čtvrtek prodávat zájezdy a vstupenky na olympijské hry, které se příští rok uskuteční v Riu de Janeiro.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Cestovní kanceláře SLAN tour a IBTravel začnou ve čtvrtek prodávat zájezdy a vstupenky na olympijské hry, které se příští rok uskuteční v Riu de Janeiro. V září se k nim přidá i Čedok. Ceny zájezdů včetně vstupenek na sportovní akce se budou pohybovat mezi 70.000 a 90.000 korun. Za vyšší ceny podle cestovních kanceláří může to, že hotely v Riu na dobu olympiády zvedly ceny.

Vstupenek pro české fanoušky by celkem mělo být asi 9000, podobně jako na hrách v roce 2008 v Pekingu. "Distributory budou kanceláře Čedok, IBTravel a SLAN tour. Jen u těchto oficiálních prodejců si budou moci čeští zájemci pořizovat vstupenky," uvedla manažerka Českého olympijského výboru Blanka Konečná.

V omezeném množství bude možné u těchto cestovních kanceláří zakoupit vstupenky i samostatně, tedy bez letenek a ubytování. "Evidujeme už nyní velký zájem firem i fanoušků," řekl mluvčí ČOV Alexandr Kliment.

Největší zájem cestovní kanceláře očekávají z řad českých fanoušků o zájezdy na atletiku, tenis, veslování nebo plážový volejbal. "Zájem Čechů o světové sportovní události roste, a proto očekáváme, že prodáme nejméně tisíc zájezdů," řekl dnes ČTK mluvčí Čedoku Hynek Špinar.

Podle Ladislava Pešky z cestovní kanceláře SLAN tour bude většina zájezdů na pět až šest dnů. Ceny zájezdů začínají na 76.000 korun. "V základní ceně zájezdů jsou zpravidla již zahrnuty vstupenky na dvě nejatraktivnější sportovní soutěže z pohledu českého fanouška," dodal Peška.

Ceny ubytování v hotelech během termínu olympiády, tedy od 5. do 21. srpna 2016, podle majitele CK IBTravel Filipa Dohnálka stouply oproti obvyklé úrovni až desetkrát. "Ceny (ubytování) jsou asi nejvyšší, co jsme na nějaké olympiádě zažili," poznamenal Dohnálek. IBTravel pořádá během olympiády tři turnusy, v každém má být až 40 lidí. Ceny pobytů začínají na 80.000 korun.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy