Cetkovská: Nádherný zápas, porazila jsem jednu z nejlepších

Cetkovská zařídila senzaci, české jedničky hladce vyhrály
Na raketě 147. hráčky světa zůstala turnajové čtyřka Caroline Wozniacká. Dánku v maratonu na závěr včerejšího programu na centrkurtu Arthura Ashe porazila 6:4, 5:7 a 7:6
Třicetiletá Cetkovská mířila za senzací od prvních míčů.
Wozniackou tlačila, byla aktivnější a Dánka se za základní čarou většinou bránila.
Po zisku prvního setu vedla Cetkovská ve druhém 3:0 a za stavu 4:2 nevyužila dva brejkboly na 5:2.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
4. 9. 2015 9:13
Česká tenistka šokovala tenisový svět, na US Open vyřadila Caroline Wozniackou.

New York - Unavená, ale přešťastná byla tenistka Petra Cetkovská po postupu do 3. kola grandslamového US Open. Výhru pod světly na dvorci Arthura Ashe nad loňskou finalistkou Caroline Wozniackou z Dánska dvanáct minut po půlnoci označila ze jednu z největších v kariéře.

"Určitě je jednou z největších. Porazila jsem jednu z nejlepších tenistek na největším kurtu světa," řekla třicetiletá Cetkovská na tiskové konferenci.

Před zápasem s čtvrtou nasazenou Wozniackou řekla, že by si přála, aby měl pro ni zápas sladký konec. "A byl ještě sladší, než jsem čekala. Fakt nevím, co říct. Nádherný zápas. Přála jsem si, aby byl fajn, aby se měli lidi na co koukat. A že to dopadne? Kdo by si to nepřál," řekla měkkým tichým hlasem a oči jí jiskřily štěstím.

Co se vlastně stalo?

Na kurtu bojovala tři hodiny a dvě minuty. Po využitém mečbolu krotila emoce a těžko hledala slova. "Jsem unavená, ale opravdu strašně šťastná. Neuvědomuji si, co se stalo. Líp to popsat nedovedu. Na tohle jsem ani nepomyslela, když jsem šla na kurt. Chtěla jsem jen ze sebe dostat to nejlepší. A to se povedlo," řekla.

Utkání mohla vyhrát i ve dvou setech. Vedla už 6:4, 4:1, ale nakonec musela do třetí sady. "Ve druhém setu jsem znervózněla, nechala jsem Carolinu víc hrát. Ale pořád jsem věřila, že nebylo jen štěstí, jak velký náskok jsem si vybudovala," řekla.

Ve třetím setu se vrátila k agresivní hře. "Caroline je výborná obranářka. Musela jsem zase vzít věci do svých rukou, být přísnější," řekla Cetkovská. "Na tenise je nejlepší, že není konec, dokud nepadne poslední bod."

Celkem v utkání udělala 60 nevynucených chyb a nastřílela 61 vítězných míčů. "Tolik jsem možná nikdy nedala," řekla. Čtyřmi z nich odvrátila ve třetí sadě všechny mečboly, což si prý ani neuvědomovala. "Někdy prostě jen praštíte do míče a uděláte správné rozhodnutí. Myslela jsem jen na to, že musím být agresivní, jinak je konec. I tak jsem mohla o kousek minout a bylo by po všem," řekla Cetkovská.

Získala si i publikum

Postupem času si na svoji stranu získala diváky, kterých v kotli stadionu zůstalo přes pokročilou hodinu dost. "Skvělá zkušenost hrát před tolika lidmi na takovém stadionu. Senzace!" zářila nadšením bývalá světová pětadvacítka Cetkovská, která se vrací na kurty po loňské operaci levé kyčle a je nyní až 149. hráčkou pořadí WTA. Vzhledem k takovému postavení na žebříčku startuje na US Open jen díky speciální výjimce chránící takto hráče vracející se po zranění.

O atmosféře na kurtu Arthura Ashe hodně slyšela. "Ale dokud na něm nehrajete, tak neuvěříte," řekla Cetkovská. Fandění publika označila za neuvěřitelné. "Cítila jsem, že ke konci už lidi fandili víc mně. Pocit, že se to lidem líbí a přejí vám, to je velký hnací motor. I když už nemůžete, sáhnete do rezervy," řekla Cetkovská.

Hned po zápasu stihla krátkou masáž. Po mediálních povinnostech spěchala do postele a na druhý den plánovala trénink. "Teď si odpočinu, asi nebudu úplně stoprocentní, ale udělám pro to všechno. Turnaj pokračuje a chci hrát dál dobře," řekla. V sobotu se postaví proti šestadvacáté nasazené Flavii Pennettaové z Itálie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy