Čeští volejbalisté zdolali Makedonii 3:0, k postupu na mistrovství Evropy jim chybí set

23. 9. 2016 19:39
Čeští volejbalisté zahájili vítězně i druhou polovinu kvalifikace mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Miguela Falascy porazili v Jablonci Makedonii 3:0 po setech 25:19, 26:24, 25:22 a v čele tabulky skupiny F mají šestibodový náskok. Jistotu postupu tak mohou mít už po sobotním utkání s Rumunskem, v němž jim stačí uhrát set. Makedonský výběr jako jediný soupeř dokázal proti českým reprezentantům vyhrát set. K tomu dnes měli Makedonci nejblíže ve druhém dějství, v kterém se drželi do koncovky a až po Fingerově útoku prohráli 24:26. V první sadě si lépe bránící český tým záhy vypracoval bezpečný náskok, závěrečný set pak při třetím mečbolu zakončil makedonský servis do autu.