Čeští tenisté jsou ve finále Davis Cupu. Čtyřhru vyhráli 3:0

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek stejně jako loni a před čtyřmi lety neztratili proti Argentincům ve čtyřhře jediný set.
S mikrofonem v ruce řídil oslavy postupu do finále Davis Cupu tradiční bavič českého týmu Radek Štěpánek.
Po výhře 3:0 na sety ve čtyřhře, po kterém se český tým stejným poměrem ujal vedení na zápasy, Štěpánek zorganizoval vítězné kolečkou a pokřikem "Kdo neskáče, není Čech" strhnul ostatní členy týmu...
...
...na jeho pokyn začali skákat i diváci na tribunách pražské O2 areny.
Foto: CPA Eduard Erben
Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
Aktualizováno 14. 9. 2013 20:45
Čeští tenisté si opět po roce zahrají ve finále Davis Cupu. O svém postupu ze semifinále přes Argentinu rozhodli už v sobotní čtyřhře.

Praha - Čeští tenisté si opět po roce zahrají ve finále Davis Cupu. Do něj se obhájci titulu probojovali už potřetí za posledních pět let.

O svém postupu ze semifinále přes Argentinu rozhodli už po sobotní čtyřhře, ve které Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem porazili Carlose Berlocqa s Horaciem Zeballosem v poměru 6:3, 6:4 a 6:2.

Tradiční český deblový pár vyhrál nad Argentinci 3:0 na sety stejně jako v loňském semifinále a ve čtvrtfinále v roce 2009, a získal tak třinácté společné vítězství ve čtrnáctém deblovém zápase v Davis Cupu.

"Je to obdivuhodné a úplná fantazie. Kluci podali stoprocentní výkon, viděli jsme to i v deblu, nedali Argentincům šanci a úplně je z kurtu vymazali," řekl kapitán českého týmu Jaroslav Navrátil po zápase České televizi.

"Jsem jsem rád, že po roce můžeme o tu krásnou trofej zase bojovat. Pět let nám to šlape a doufám, že to letos dotáhneme do vítězného konce," dodal. 

"Chceme tu mít mísu i příští rok" 

Češi za celý zápas neztratili ani jeden svůj servis, naopak Argentincům jej sebrali hned čtyřikrát.

"Doufám, že tady ta mísa zůstane i příští rok. Tomáš přede mě postavil povinnost za pozdní příchod uhrát jeden a půl bodů, takže tímto mu hlásím, že jsem to zvládnul," řekl Štěpánek přímo na kurtu po zápase.

"Atmosféra tady byla po oba dny parádní a já jen doufám, že nám pomůžete vytvořit podobnou atmosféru i ve finále, ať už budeme hrát kdekoliv. Třikrát ve finále za posledních pět let je skvělý úspěch, ale my chceme znovu vyhrát," doplnil čtyřiatřicetiletý český tenista, který má nyní v daviscupové čtyřhře bilanci 15:3.

Ještě lepší bilanci v deblu v Davis Cupu má Tomáš Berdych, který vyhrál sedmnáctý z 18 zápasů.

"Cítili jsme se skvěle. Na co jsme sáhli, to nám vycházelo. Sami jsme nečekali, že to budeme mít dneska tak snadné. Byli jsem ale koncentrovaní na každý míč a jsme moc rádi, že jsme prodloužili naši vítěznou šňůru," poznamenal Berdych k tomu, že Češi vyhráli v Davis Cupu poosmé za sebou.   

Finále buď v Srbsku, nebo v Kanadě

Finále budou Češi hrát v polovině listopadu buď v Srbsku, nebo Kanadě. Země javorových listů vede v Bělehradě po čtyřhře 2:1 na zápasy.

"Doufám, že letos ještě něco přidáme, ale určitě hrát tři finále v pěti letech je něco, co tady nikdy nebylo. Chceme tady po sobě něco zanechat, na co se bude vzpomínat. Zatím se nám to daří a věřím, že máme před sebou ještě jeden krok, aby to bylo hezčí," věří Štěpánek.

Za stavu 3:0 na zápasy zasáhnou do závěrečných nedělních dvouher zbylí dva členové českého týmu Lukáš Rosol a Jiří Veselý.

Výsledky:

 

Česko - Argentina 3:0 po čtyřhře

Berdych, Štěpánek - Berlocq, Zeballos 6:3, 6:4, 6:2.

Srbsko - Kanada 1:2 po čtyřhře

 

Právě se děje

Další zprávy