Čeští skokani byli v závodu družstev opět sedmí

ČTK Sport ČTK, Sport
22. 2. 2016 19:31
Kvarteto Jakub Janda, Jan Matura, Lukáš Hlava a Roman Koudelka v Kuopiu zopakovalo v závodě Světového poháru ve skocích na lyžích sedmé místo z Osla. Vyhrála čtveřice z Norska.
Jan Matura.
Jan Matura. | Foto: Reuters

Kuopio - Družstvo českých skokanů na lyžích obsadilo v závodu Světového poháru v Kuopiu sedmé místo. Jakub Janda, Jan Matura, Lukáš Hlava a Roman Koudelka tak zopakovali dva týdny starý výsledek z Osla, jejich nejhorší v sezoně. Zvítězili Norové.

V Kuopiu dnes družstva skákala neplánovaně místo Lahti, kde se nemohl závod uskutečnit v sobotu kvůli větru. Českému kvartetu, jež táhli Koudelka s Maturou, se více vydařilo první kolo.

Figurovali po něm na šesté příčce, kterou však po druhých pokusech ztratili a za šestým Polskem zaostali o více než 40 bodů. Za Čechy skončilo už jen domácí Finsko a Korea. Před dvěma sedmými příčkami byli čeští skokané v této sezoně dvakrát pátí a jednou šestí.

Velké rozdíly byly i mezi družstvy na stupních vítězů. Norská čtveřice vyhrála skoro o 55 bodů před Německem, které předčilo o téměř 70 bodů třetí Japonsko.

V úterý se v Kuopiu skáče závod jednotlivců, jehož se z českého kvarteta nezúčastní Janda, kterému se nepovedla dnešní kvalifikace.

SP ve skocích na lyžích v Kuopiu - závod družstev:

1. Norsko (Gangnes, Tande, Fannemel, Forfang) 1057,2 b., 2. Německo (Wank, Freitag, Wellinger, Freund) 1002,8, 3. Japonsko (Takeuči, Sakujama, Ito, Kasai) 935,4, 4. Rakousko 932,1, 5. Slovinsko 930,1, 6. Polsko 899,5, 7. ČR (Janda, Matura, Hlava, Koudelka) 858,0.

 

Právě se děje

Další zprávy